אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמרון פתח בקריירה כמרצה: קיבל 120 אלף ליש"ט לשעת הרצאה צילום: רויטרס

קמרון פתח בקריירה כמרצה: קיבל 120 אלף ליש"ט לשעת הרצאה

כראש ממשלה השתכר כ-143 אלף ליש"ט בשנה. קודמו בתפקיד טוני בלייר, צבר עפ"י הערכות 27 מיליון ליש"ט מאז פרש מראשות הממשלה ב-2007

15.11.2016, 16:36 | שירות כלכליסט
הברקזיט אמנם עלה לדיוויד קמרון במשרדתו כראש ממשלת בריטניה, אך ההפסד שלו במשאל העם פתח עבורו את הדלת לקריירה חדשה ורווחית יותר.

ב"דיילי מייל" דיווחו כי קמרון העביר בשבוע שעבר הרצאה בפני אנשי פיננסים מוול-סטריט על ההחלטה של בריטניה לעזוב את האיחוד האירופי. הוא קיבל על ההרצאה הזו בחברת בלאקסטון פרופרטיז בניו יורק, שארכה קצת יותר משעה, 120 אלף ליש"ט, כלומר בסביבות 2,000 ליש"ט לשעה. קרוב לשכר של שנה כראש ממשלה, שעמד על 143,462 ליש"ט.

דיוויד קמרון ואשתו סמנתה ביום ההצבעה במשאל העם על הברקזיט, צילום: אי פי איי דיוויד קמרון ואשתו סמנתה ביום ההצבעה במשאל העם על הברקזיט | צילום: אי פי איי דיוויד קמרון ואשתו סמנתה ביום ההצבעה במשאל העם על הברקזיט, צילום: אי פי איי

אם קמרון (50) ישמור על שיעור ההכנסות הזה, הוא יתקרב במהירות לטוני בלייר, שמאז פרש מראשות הממשלה ב-2007 הרוויח כבר הון מוערך של 27 מיליון ליש"ט.

על פי הדיווחים, בחודש שעבר העביר קמרון הרצאה גם בפני עובדי חברת ההשקעות הפרטית ביין קפיטל, שהוקמה על ידי מיט רומני, שהתמודד על הנשיאות ב-2012 מול ברק אובמה. על פי ההערכות, הוא הרוויח במקרה הזה סכום זהה לזה שקיבל הפעם.

בבריטניה נשמעו הערכות כי קמרון יבחר לאחר הפרישה לעבור לניו יורק, אולם כלי התקשורת בממלכה מדווחים כי ילדיו מרוצים בבתי הספר שלהם בלונדון, ואילו אשתו סמנתה מתכננת לפצוח בקריירה בעיצוב אופנה בבירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות