אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"פרקליטו של נתניהו מייצג חברה הקשורה לעסקת הצוללות עם גרמניה" צילום: גיל נחושתן

"פרקליטו של נתניהו מייצג חברה הקשורה לעסקת הצוללות עם גרמניה"

ערוץ 10 מדווח: דוד שמרון, עורך דינו של ראש הממשלה, מייצג בישראל איש עסקים שהוא הנציג של מספנה גרמנית הקשורה לעסקת הצוללות עם ישראל. שמרון בתגובה: "לא שוחחתי בעניינים אלה מעולם עם ראש הממשלה". לשכת נתניהו: "עו"ד שמרון מעולם לא שוחח עם ראש הממשלה בעניין הקשור ללקוחותיו"

15.11.2016, 22:25 | ynet
דוד שמרון, עורך דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מייצג חברה גרמנית הקשורה לעסקת הצוללות עם גרמניה, כך נחשף הערב (ג') בערוץ 10.

על פי הפרסום, "בשנה-שנתיים האחרונות פעל נתניהו כדי שעסקאות גדולות של חיל הים ייעשו עם הגרמנים - שילוב של ממשלת גרמניה ובעיקר מספנה גרמנית גדולה. פעם אחת נתניהו לחץ לבטל מכרז בינ"ל של משרד הביטחון לקניית כלי השיט שיגנו על אסדות הגז שלנו, והמכרז באמת בוטל. אחרי שהגרמנים ירדו במחיר הם קיבלו את העסקה".

מימין: דוד שמעון ובנימין נתניהו, צילום: חיים צח, גיל  נחושתן מימין: דוד שמעון ובנימין נתניהו | צילום: חיים צח, גיל נחושתן מימין: דוד שמעון ובנימין נתניהו, צילום: חיים צח, גיל  נחושתן

במקרה השני, כך על פי הפרסום, "גילה לפתע שר הביטחון דאז משה יעלון כתוצאה מהדלפה פנימית בתוך המערכת, שנתניהו עומד לחתום על חוזה לקניית שלוש צוללות נוספות מהגרמנים. הרמטכ"ל לא ידע מזה, צה"ל התנגד לכך, ובכל זאת נתניהו עמד לחתום. סיפרנו אז שיעלון התעמת איתו ואחרי עזיבתו של יעלון - ממש לפני שבוע בכנסת - הודיע נתניהו: ישראל תקנה עוד שלוש צוללות".

רביב דרוקר שפרסם את הסיפור גילה כי הנציג של המספנה הגרמנית בארץ הוא איש עסקים ישראלי בשם מיקי גנור ומי שמייצג אותו הוא עו"ד דוד שמרון - עורך דינו של רה"מ נתניהו.

עוד דווח כי "שמרון וגנור הובילו מהלך שנועד לשכנע שאת כלי השיט הללו, שייקנו - הם כבר ידעו מזה, זה עדיין לא פורסם - לא צריכה לתחזק מספנת חיל הים, כמו שקורה עד היום. במקום זאת, גנור יקים חברה שתעשה זאת. שמרון וגנור אף הגיעו לפגישה למשל עם יו"ר ארגון עובדי צה"ל ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. הם רצו שהעובדים לא יתנגדו - והחברה הזאת אמורה לתחזק את כלי השיט, במקום אנשי חיל הים, בגלל זה הם צריכים שטח בנמל והסכמת העובדים. הרמטכ"ל לא ידע מהיוזמה, מנכ"ל משרד הביטחון לא ידע ממנה. נציג המספנה ועורך הדין דווקא ידעו לספר שבחיל הים אוהבים את הרעיון והיו להם גם פגישות עם מנכ"ל נמל חיפה, אנשי מספנות ישראל ועוד, לא בכולן השתתף שמרון".

בהסתדרות, בארגון עובדי צה"ל ובנמל חיפה אישרו את הפרטים.

מטעמו של עו"ד דוד שמרון נמסר בתגובה: "לא שוחחתי מעולם מול גורמי מדינה כלשהם בנושא הפרטת מספנת חיל הים ולא טיפלתי מול גורמי מדינה כלשהם בסוגיית רכש כלי שיט ע"י מדינת ישראל. אשר לפגישה עם יו"ר ההסתדרות, הרי נכון שסברנו שאם אכן תעבור תחזוקת חיל הים במסגרת הפרטת פעילות התחזוקה לגורם אזרחי, כי אז רצוי להגיע להידברות עם ההסתדרות. לא שוחחתי בעניינים אלה מעולם עם ראש הממשלה".

תגובת לשכת רה"מ: "רה"מ נתניהו אינו מכיר את גנור ולא ידע על שום קשר בינו לבין עו"ד שמרון. עו"ד שמרון מעולם לא שוחח עם רה"מ נתניהו בעניין כלשהו הקשור ללקוחותיו. הסיבה היחידה לעסקה עם הגרמנים היא שיקולים אסטרטגיים ושיקולים כלכליים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
חושדים בכשרים
שימרון לא דיבר עם רוה"מ על עסקת הצוללות ורוה"מ לא דיבר עם שימרון רק ששימרון בכל ציוץ תמיד זמין לתקוף את מי שמבקר את רוה"מ מופיע בכלי התקשורת באיומים על המבקרים, תוקף את העובדים שזכו ליחס חשוך מפסיכולוגית ילדים לא מגיעה לו איזה תמורה קלה איזה שכ"ט פעוט בעיסקה של מאות אלפי יורו הרי הוא תמיד זמין וזה יודע להוקיר תודה לא מכיסו אלא מכיס הציבור. מערכת הביטחון חשבה ששלוש צוללות נוספות על הקיימות אינן נדרשות ,ביבי קפטן הוק יודע טוב יותר מכל המומחים במיוחד שחברו הטוב מייצג את המספנה
עלי בבא  |  16.11.16
לכל התגובות