אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוטין פיטר את שר הכלכלה החשוד בקבלת שוחד צילום: רויטרס

פוטין פיטר את שר הכלכלה החשוד בקבלת שוחד

אלכסיי אוליוקייב נשלח למעצר בית עד אמצע ינואר לאחר שנעצר בחשד שקיבל שוחד בסך 2 מיליון דולר מחברת רוסנפט תוך הפעלת איומים

15.11.2016, 23:36 | שירות כלכליסט

נשיא רוסיה פיטר היום (ג') את שר הכלכלה אלכסיי אוליוקייב, שנעצר בחשד שקיבל שוחד תוך הפעלת איומים בסך שני מיליון דולר מענקית הנפט רוסנפט. בית המשפט במוסקבה שלח אותו למעצר בית עד ה-15 בינואר, ואם יורשע - הוא צפוי לעונש של עד 15 שנות מאסר.

משמאל: השר אוליוקייב, צילום: רויטרס משמאל: השר אוליוקייב | צילום: רויטרס משמאל: השר אוליוקייב, צילום: רויטרס

על פי ההאשמות, משרד הכלכלה העניק לבסוף חוות דעת חיובית שסללה את הדרך לכך שענקית הנפט הממשלתית רוסנפט רכשה 50% מחברת הנפט באשנפט תמורת 5 מיליארד דולר. באשנפט נחשבה לאחת מחברות הנפט הממשלתיות הגדולות של רוסיה, כך שמדובר בחברה ממשלתית שרוכשת את אחזקת הממשלה בחברה מקבילה.

אוליוקייב בן ה-60, ששימש שלוש שנים בתפקיד שר הכלכלה, הכחיש בבית המשפט את ההאשמות נגדו ואמר כי החליט לשתף פעולה עם החקירה בשל החשיבות שהוא מייחס למוניטין שלו. מטעם הקרמלין נמסר שהנשיא פוטין פיטר את שר הכלכלה לאחר שאיבד בו אמון. בתשובה לשאלה האם הדבר יביא לבחינה מחודשת של עסקת באשנפט נמסר כי "הדבר אינו נוגע לעסקה בכלל".

החוקרים שיבחו את רוסנפט על שהעבירה מידע על השר כך שיכלו "לתפוס אותו על חם". הטלפונים של אוליוקייב היו נתונים להאזנה, ולדברי עורך דינו, הוא נעצר במשרדי רוסנפט במוסקבה.

לפי הרשויות, שר הכלכלה המפוטר איים לפגוע ברוסנפט אם אנשיה לא ישלמו לו, אך עם זאת הן אינן מפקפקות בחוקיות הרכישה של מניות באשנפט.

פוטין עודכן עם פתיחת החקירה ולדברי דובר הקרמלין, "מדובר בהאשמות רציניות, רק בית המשפט יוכל למסור את גזר דינו" של אוליוקייב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות