אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם אשראי חדש בבזן - החברה תחזור לחלק דיבידנד לאחר 6 שנים צילום: אורן פרוינד

הסכם אשראי חדש בבזן - החברה תחזור לחלק דיבידנד לאחר 6 שנים

קבוצת בזן שבשליטת החברה לישראל חתמה על הסכם הלוואה של 355 מיליון דולר עם קבוצת בנקים שישמש למיחזור חוב. הסכם ההלוואה מאפשר לבזן לחזור ולחלק דיבידנד - היתר דומה ניתן לחברה הבת כרמל אולפינים

16.11.2016, 09:04 | מיקי גרינפלד

חברת בזןשבשליטת החברה לישראלהודיעה היום (ד') על חתימת הסכם הלוואה בהיקף של 355 מיליון דולר עם קבוצת בנקים, בהובלת בנק הפועלים, לצד בנק דיסקונט וגופים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

סכום ההלוואה, וסכום נוסף של 71 מיליון דולר שתעמיד בזן ממקורות עצמיים, ישמשו לצורך פירעון סופי של הסכם הלוואה קודם שלקחה החברה בשנת 2010 מקבוצת מממנים, בסכום של 344 מיליון דולר - וכן לפרעון הלוואות נוספות שלקחה החברה בסכום של 28 מיליון דולר.

הסכם ההלוואה כפוף לשורה של תנאים פיננסיים, שבזן נדרשת לעמוד בהם החל מהרבעון השלישי של השנה הנוכחית. ההסכם קובע במקביל שבזן תוכל לחלק דיבידנד בסכום של עד 75% לכל היותר מהרווח בארבעת הרבעונים שקדמו למועד ההודעה על הדיבידנד - בכפוף לשורה של תנאים פיננסיים (בין היתר). בזן לא חילקה דיבדידנד ב-6 השנים האחרונות.

חלק מסכום ההלוואה ישמש לפירעון הלוואה של כרמל אולפינים בסכום של 54 מיליון דולר. הסכם ההלוואה החדש מתקן את הסכמי המימון הקיימים בכאו"ל, באופן שמסיר שעבודים שנרשמו לטובת הבנקים על נכסיה. במסגרת זו, על פי ההסכם החדש, החל מה-1 בינואר 2017 תוכל גם כרמל אולפינים לחלק דיבידנד לבעלי המניות.  

ההלוואה החדשה היא לתקופה של 9 שנים, והיא תיפרע בתשלומים רבעוניים עד סוף שנת 2025. ההלוואה תישא ריבית בשיעור שנתי בגובה ליבור בתוספת 5%.

ההלוואה מובטחת  בערבויות של חברות בנות בבעלותה המלאה של החברה. החברה התחייבה, כי היא וחברות הבנות שלה לא תיצורנה שעבודים על רכושן ונכסיהן, למעט חריגים המפורטים בהסכם ההלוואה החדש.

בזן, צילום: אלעד גרשגורן בזן | צילום: אלעד גרשגורן בזן, צילום: אלעד גרשגורן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות