אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות מחאת הדיירים: שמו של טראמפ יימחק משלושה בנייני דירות יוקרה בניו יורק צילום: elegran

בעקבות מחאת הדיירים: שמו של טראמפ יימחק משלושה בנייני דירות יוקרה בניו יורק

מאות דיירים חתמו על עצומה, בטענה שמביך לגור במקום המקושר לנשיא הנבחר. החברה שבבעלותה המגדלים הודיעה כי הכיתוב יוחלף בכתובת של הבניינים. הדיירים: "אנחנו נגעלים מתוצאות הבחירות לנשיאות"

16.11.2016, 12:11 | שירות כלכליסט
שמו של דונלד טראמפ יימחק משלושה בנייני דירות יוקרה בניו יורק, זאת לאחר שמאות דיירים חתמו על עצומה בעניין, בטענה שמביך לגור במקום המקושר לנשיא הנבחר.

בסך הכל, 600 דיירים בשלושה מגדלי הדירות להשכרה במתחם טראמפ פלייס חתמו על העצומה המקוונת. היוזמה החלה מספר שבועות לפני הבחירות, בעיצומה של פרשת ההקלטה של טראמפ מתגאה בחפינת איברים מוצנעים של נשים.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול (ג') הודיעה אקוויטי רזידנטל (Equity Residential), החברה שבבעלותה המגדלים, שהכיתוב באותיות זהב "טראמפ פלייס" יוסר מצידי הבניינים כבר בימים הקרובים, ויוחלף בכתובת של הבניינים. הבניינים המדוברים כוללים 1,325 דירות להשכרה. "אנחנו נרגשים ונלהבים, הגיע הזמן", הגיבה מרג'ורי ג'ייקובס, שמתגוררת באחד המגדלים כבר חמש שנים. "אנחנו נגעלים מתוצאות הבחירות לנשיאות".

בנייני טראמפ פלייס במנהטן, ניו יורק, צילום: equityapartments בנייני טראמפ פלייס במנהטן, ניו יורק | צילום: equityapartments בנייני טראמפ פלייס במנהטן, ניו יורק, צילום: equityapartments

לא התקבלה תגובה ממטה טראמפ. באוקטובר, כשעניין העצומה פורסם לראשונה, אמרה דוברת הקמפיין הופ היקס שהורדת שמו של טראמפ תגרום לבניין "לאבד חלק ניכר מהשווי שלו".

הבניינים הם תוצאה של שיתוף פעולה מתחילת שנות ה-90 בין טראמפ ומשקיעים סינים, שפיתחו אזור נרחב בסמוך ללינקולן סנטר ונהר ההדסון באפר ווסט סייד במנהטן. השותפים מכרו את השטח ב-2005 עבור 1.76 מיליארד דולר, וטראמפ נותר שותף מיעוט.

בניין טראמפ פלייס, צילום: elegran בניין טראמפ פלייס | צילום: elegran בניין טראמפ פלייס, צילום: elegran

בריאן דומונט, שמתגורר בטראמפ פלייס כבר ארבע שנים, אמר כי העצומה תפסה תאוצה לאחר שהדיירים הובכו לספר כל פעם מחדש שהם גרים במגדל של טראמפ. "ככה זה בניו יורק, כולם תמיד שואלים אותך איפה את גר, והבנו שאנחנו ממש נרתעים מזה", אמר. באופן כללי המצביעים במנהטן העדיפו את הילרי קלינטון, שהשיגה מעל חצי מיליון קולות באזור, זאת לעומת 60 אלף אנשים שהצביעו לטראמפ.

בראיון שהעניק טראמפ ביום ראשון, אמר שכעת שנבחר לנשיאות אינו מוטרד מהפגיעה במותג שלו. "למי איכפת?" ענה. "אנחנו עוסקים עכשיו בדברים חשובים יותר. לא אכפת לי מהתפוסה בבתי המלון, זה שטויות לעומת מה שעומד לפנינו: ביטוח בריאות, ושיפור חיי אנשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות