אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: רשות ניירות ערך קנסה חברת אופציות בינאריות צילום: אוראל כהן

לראשונה: רשות ניירות ערך קנסה חברת אופציות בינאריות

הקנס, בגובה של 500 אלף שקל, הוטל על חברת די.ג'י.אי ובעליה גבריאל לביא. בחודש מרץ הודיעה רשות ניירות ערך כי היא אוסרת כליל על המסחר באופציות בינאריות

16.11.2016, 12:26 | תומר גנון

ועדת האכיפה המנהלית של רשות ני"ע אישרה הטלת קנסות בהיקף של 500 אלף שקל על גבריאל לביא וחברת די.ג'י.אי שבשליטתו, אשר הפעילו זירת סוחר ששיווקה אופציות בינאריות ללא רישיון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסדר, זירת הסוחר פעלה בין דצמבר 2014 לפברואר 2016. מתחילת פעילותה היו לה כ-700 לקוחות, ובוצעו בה בממוצע כ-450 עסקאות ביום. מחזורה החודשי של החברה עמד על כ-2.5 מיליון דולר בחודש. בעלת המניות בחברה הינה חברה בשליטתו של לביא, שכיהן כדירקטור יחיד וכמנכ"ל בחברה.

במאי 2015 נכנס לתוקף תיקון לחוק ני"ע המחייב רישיון לצורך הפעלת זירת סוחר. בתקנות נקבעה הוראת מעבר לפיה חברה שהגישה בקשה לקבלת רישיון לניהול זירת סוחר עד ליום התחילה, תהא רשאית להמשיך ולהפעיל את זירת הסוחר לאחר תאריך זה כל עוד לא ניתנה החלטת הרשות בבקשת הרישיון. די.ג'י.אי לא הגישה בקשה לרישיון במועד. למרות זאת, המשיכה החברה לנהל זירת סוחר, וזאת אף במהלך תקופת הבירור המנהלי שערכה מחלקת החקירות, מודיעין ובקרת מסחר של הרשות. הפעילות האסורה נמשכה 8 חודשים, ותוך הפקת רווחים גבוהים לטענת הרשות.

בהסדר נקבע כי החברה ובעל השליטה בה היו מודעים לדרישות החוק ולהוראת המעבר, אך לא הגישו בקשה במועד אלא רק בינואר 2016. לחברה נמסר כי גם לאחר הגשת בקשת רישיון, אסור לה להפעיל זירת סוחר עד לקבלת רישיון, ככל שהבקשה תאושר. בחודש מרץ 2016 הודיעה הרשות על איסור לסחור באופציות בינאריות.

ועדת האכיפה המנהלית, בראשות השופט בדימוס זאב המר, וחבריה עו"ד (רו"ח) אייל נייגר ועו"ד רוני טלמור, אישרה אתמול (ג') את הסדר האכיפה המנהלי שהוגש לוועדה בין הרשות ללביא ודי.ג'י.אי מדיה. על לביא הוטל קנס מינהלי של 300 אלף שקל, קנס על תנאי בגובה 300 אלף שקל וכן מניעת כהונה כנושא משרה בכירה בגוף מפוקח במשך שנתיים. על החברה הוטל קנס מינהלי בגובה של 200 אלף שקל. את רשות ני"ע ייצגו בהליך עו"ד אילנה מודעי ועו"ד אורית שרייבר.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות