אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנפץ את ההגמוניה של לברון: פיל ג'קסון נגד גישת ה"מגיע לי" צילום: אי פי איי

מנפץ את ההגמוניה של לברון: פיל ג'קסון נגד גישת ה"מגיע לי"

נשיא הניו יורק ניקס פיל ג'קסון העביר ביקורת על גישת ה"מגיע לי" של לברון ג'יימס והתייחס לקבוצת החברים שלו כ- posse (חבר'ה צמודים). שותפו של ג'יימס ענה לו: "בחירות המילים מזכירים לך כמה שאתה בגטו"

16.11.2016, 17:09 | שירות כלכליסט

בראיון שקיים לאחרונה, נשיא הניו יורק ניקס פיל ג'קסון העביר ביקורת על גישת ה"מגיע לי" של לברון ג'יימס, בה נתקל בתקופתו במיאמי היט. בהמשך ג'קסון התייחס לקבוצת החברים שמקיפה את ג'יימס כ- posse (חבר'ה). בתגובה אמר חברו ושותפו של ג'יימס, מאבריק קרטר: "כל העבודה הקשה, המאמצים וההישגים ופיל ג'קסון עדיין קורא לנו 'פמליה'. בכל צעד שלוקחים מזכירים לך שאתה גטו". עם זאת הבהיר: "הרשו לי להבהיר, אני לא אומר שפיל ג'קסון גזען, אני יוצא נגד השפה הלא מכבדת שבה השתמש".

קראו עוד בכלכליסט

קרטר הגיב בתחילה בכמה ציוצים בטוויטר, שבהם העביר ביקורת על בחירת המילים של ג קרטר הגיב בתחילה בכמה ציוצים בטוויטר, שבהם העביר ביקורת על בחירת המילים של ג'קסון. "כל העבודה הקשה, המאמצים וההישגים ופיל ג'קסון עדיין קורא לנו "פמליה". בכל צעד שלוקחים מזכירים לך שאתה גטו". "הרשו לי להבהיר, אני לא אומר שפיל ג'קסון גזען, אני יוצא נגד השפה הלא מכבדת שבה השתמש". | צילום: אי פי איי קרטר הגיב בתחילה בכמה ציוצים בטוויטר, שבהם העביר ביקורת על בחירת המילים של ג

ג'קסון אמר בראיון: "זה בטח כאב למיאמי היט לאבד את לברון. זו בהחלט הייתה סטירה. אך צצו לא מעט סיפורים אחרי זה. לדוגמה, במשחקים של מיאמי בקליבלנד לברון התעקש להישאר לישון בעיר, אפילו שבמיאמי לא נוהגים לעשות זאת. קבוצות פשוט לא עושות דברים כאלה. המאמן, אריק ספולסטרה נאלץ ליצור קשר עם נשיא הקבוצה, פט ריילי ולשאול אותו מה לעשות בעניין. פט, שיש לו חוקים נוקשים ענה לג'יימס: 'אתה עולה על המטוס עם הקבוצה. אתה לא יכול לעכב את כל הקבוצה כי אתה, אמא שלך וכל החבר'ה רוצים לבלות עוד לילה בקליבלנד. תמיד חשבתי שפט מקפיד על אווירה נעימה עם השחקנים. אבל משהו קרה שם. אני יודע שלברון אוהב לקבל יחס מיוחד. הוא אוהב שהכל נעשה בדרך שלו".

קרטר הגיב בתחילה בכמה ציוצים בטוויטר, שבהם העביר ביקורת על בחירת המילים של ג'קסון. קרטר התייחס לפירוש ההיסטורי של המילה posse (קבוצת סגני 'השריף' בעיירות במערב הפרוע) אולם היא כמעט ולא בשימוש במשמעות הזו, ואינה נחשבת למילה גזענית. "לא אכפת לי אם הוא מדבר על לברון", אמר מאבריק לאחר מכן ל- ESPN.com. "הוא יכול להגיד שהוא לא שחקן כזה טוב, או שהוא לא השחקן הכי טוב בעולם, לא אכפת לי. זה השימוש במילה posse, והקונוטציות הנלוות שפוגעים בי. אם הוא היה אומר לברון והסוכן שלו, לברון והשותף העסקי שלי או אפילו לברון והחברים שלו, זה היה משהו אחר. אבל מכיוון שאנחנו צעירים ושחורים, הוא מרשה לעצמו להשתמש במילה הזו. אנחנו אנשים בוגרים".

ל- posse יש אכן קונוטציה שלילית יותר לעומת המילה "חברים" או אפילו "פמליה", אבל ג'קסון לא השתמש במילה כדי לתאר את הפעילות העסקית של לברון והסובבים אותו. הוא דיבר על כך שהם רצו לבלות ולחגוג בעיר המוצא שלהם, כך שבמובן הזה היא מתאימה.

גם ללברון עצמו היו הערות על ג'קסון, ואמר כי איבד כעת את ההערכה שלו כלפיו. האם מדובר ברגישות יתר של לברון ושותפיו או האם הם צודקים ופיל ג'קסון בחיים לא היה משתמש במילים שהשתמש בהם כדי לתאר אותם אם הם היו לבנים?

בארה"ב כרגע, כשהעצבים עדיין מאוד רגישים בעקבות הבחירות, מילים יכולות להתחיל מלחמות. מלחמה אחת, כך נראה, כבר התחילה: בין אחד מגדולי המאמנים כל הזמנים והג'נרל מנג'ר של ניו יורק ניקס לבין אחד מגדולי השחקנים בכל הזמנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות