אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות הבינלאומי: זינוק של 48% ברווח הנקי ברבעון השלישי צילום: יח"צ

דוחות הבינלאומי: זינוק של 48% ברווח הנקי ברבעון השלישי

הבנק סיים את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 128 מיליון שקל, זאת לעומת 86 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד; התשואה להון עמדה על 7.1%; הבנק יחלק דיבידנד של 200 מיליון שקל

17.11.2016, 11:58 | רעות שפיגלמן

בנק הבינלאומי פרסם היום (ה') את תוצאותיו הכספיות לרבעון השלישי של שנת 2016 והציג זינוק של 48% ברווח הנקי שהסתכם ב-128 מיליון שקל, זאת בהשוואה ל-86 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. התשואה על ההון עלתה ב-2% והיא 7.1% לרבעון – שיעור עליה גבוה מאוד ביחס לתוצאות הרבעוניות של הבנקים האחרים.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק בניהולה של סמדר ברבר צדיק, נהנה מחד מעלייה בהכנסות הריבית בשיעור של 11% שהסתכמו ב-553 מיליון שקל, ומנגד הכנסות הבנק מעמלות המהוות נתח לא מבוטל מסך ההכנסות ירדו ב-4% והסתכמו ב-326 מיליון שקל.

הבנק, שהוא אחד הבנקים שנדרשים להתייעלות מאסיבית במערכת הבנקאית, הציג ירידה בהוצאות השכר בהיקף של מעל 3% מה שסייע לו לשפר בכמה אחוזים כלפי מטה את יחס היעילות לרמה של 73.5%. הבנק יחלק בגין רווחי הרבעון השלישי דיבידנד בהיקף של 200 מיליון שקל - כמעט כמו הבנק הגדול במערכת, בנק הפועלים שיחלק 210 מיליון שקל בגין אותה תקופה.

גם בהסתכלות מצטברת מתחילת השנה התוצאות של הבנק מציגות עלייה ניכרת ברווח הנקי - עליה של 24% לרווח נקי שעמד על 409 מיליון שקל ותשואה על ההון של 7.6%.

בדומה למגמה המאפיינת את יתר הבנקים הקטנים והבינוניים ניכרת עליה בתיק האשראי הן בהיבט של הרבעון שחלף והן מתחילת השנה. יתרת התיק היא 78 מיליארד שקל – עליה של 2.6% ברבעון שחלף ועליה של 7.5% מתחילת השנה. ניכרת צמיחת במרבית הסקטורים השונים (משקי בית, עסקים קטנים, בינוניים, גדולים). המשכנתאות צמחו ב-6.8% מתחילת השנה. מגמה זו התאפשרה לבנק מכיוון שהשיג את היקף ההון הדרוש לו על פי דרישת בנק ישראל מוקדם יותר ממרבית הבנקים האחרים ולכן יכל לנקוט במדיניות אשראי פחות שמרנית. מגמה דומה באה לידי ביטוי במזרחי-טפחות ובבנק דיסקונט.

כ-650 עובדים צפויים לסיים העסקתם בבנק עד 2020

לצד פרסום התוצאות הכספיות, דירקטוריון הבנק אישר את תוכנית ההתייעלות הרב-שנתית, בדומה לצעד שכבר ביצעו מרבית הבנקים האחרים, לאור דרישתה של המפקחת על הבנקים. תוכנית ההתייעלות של הבנק תכלול צמצום במספר הסניפים וירידה הדרגתית במספר העובדים בהיקף ממוצע של 130 איש לשנה. מתוכם היקף קטן יחסית של עובדים בתוכנית פרישה מוקדמת מרצון, כ-45 איש.

בסך הכל כ-650 עובדים צפויים לסיים העסקתם בבנק עד 2020. הבנק הבינלאומי, בניגוד לבנקים האחרים, לא מציע תוכנית פרישה מרצון מוגדרת לכלל העובדים שלו אלא ממשיך כפי שעשה עד כה ונוקט במדיניות של הצעות פרישה פרטניות. עד כה הצעות הפרישה הפרטניות של הבנק הצליחו להביא לפרישה מרצון של מספר מועט של עובדים - מכיוון שלא היו אטרקטיביות במידה מספקת.

הבנק לא מפרט את פרטי התוכניות משום שהן פרטניות ולכן לא ניתן לדעת האם הבנק הפעם ישפר את אטרקטיביות ההצעות שלו. עלות תוכנית ההתייעלות על פני השנים הקרובות צפויה לעמוד על כ-207 מיליון שקל.

סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי
סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות