אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תל אביב סגרה ביציבות; מניית דלתא זינקה ב-5.4% צילום: עמית שעל

דיווח שוטף

תל אביב סגרה ביציבות; מניית דלתא זינקה ב-5.4%

הפועלים ירד ב-0.5% לאחר שדיווח על ירידה של 12.8% ברווח ברבעון השלישי. דיסקונט דיווח על עלייה של 13% ברווח ל-188 מיליון שקל והמניה עלתה ב-0.3%. הבינלאומי עלה ב-1.3% לאחר שהציג זינוק של 48% בשורה התחתונה

17.11.2016, 17:30 | כתבי שוק ההון
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז ביומד נדל"ן 15

17:25 - המסחר בתל אביב נחתם ביציבות. ת"א 25 ות"א 100 סגרו ללא שינוי. מחזור המסחר עמד על 1.2 מיליארד דולר. מניית דלתא בלטה בזינוק של 5.4% יום אחרי הדוח הרבעוני, אלביט מערכות איבדה 1.9% אחרי הדוחות, וריכזה את מחזור המסחר הגבוה ביותר בבורסה.

בסיכום שבועי: ת"א 25 עלה ב-0.5% ות"א 100 הוסיף 0.7%.

14:50 - חברת מגדלי הים התיכון השלימה בהצלחה הנפקת אגרות חוב, בדרך של הרחבת סדרה ב'. במסגרת השלב המוסדי והציבורי, זכתה החברה לביקושי יתר של כ-282 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס סכום של כ-197 מיליון שקל. בעקבות ביקושי היתר הגבוהים שנרשמו בהנפקה, המחיר שנקבע בהנפקה משקף תשואה שקלית של כ-3.42% - נמוך מהתשואה האפקטיבית המקסימלית שהוצעה.

 

14:30 - סלקום הפסידה לבזק בתביעה של 34 מיליון שקל. סלקום טענה כי בזק לא שילמה לה את מלוא הסכום שהייתה אמורה עבור דמי קישוריות בגין מסרונים. השופט קיבל את עמדת בזק, לפיה הסכום שתובעת סלקום הוא בלתי סביר.

ניר שטרן מנכ"ל סלקום, צילום: סיון פרג ניר שטרן מנכ"ל סלקום | צילום: סיון פרג', בועז אופנהיים ניר שטרן מנכ"ל סלקום, צילום: סיון פרג

 

14:00 - דלתא שפרסמה את תוצאותיה הכספיות אמש עולה כעת ב-5% במחזור גובה פי 3 מהממוצע - 7 מיליון שקלים.

 

13:45 - רונן מנחם מנהל מחלקת המחקר והאסטרטגיה בבנק מזרחי טפחות מתייחס לנתון התוצר בישראל שפורסם אתמול: "נתוני הרבע השלישי של השנה מצביעים על המשך התרחבות של הפעילות הכלכלית המקומית בקצב מרשים ובתמהיל מאוזן ומעודד. נקודה מעודדת היא גידול של 14.5% של ההשקעות בנכסים קבועים בענפי המשק, המשך ישיר לעלייה של 18% במהלך המחצית הראשונה. העליות הללו תגדלנה את התוצר הפוטנציאלי של המשק ואפשר יהיה לקלוט ביקושים מקומיים נוספים ללא שיתפתחו לחצי מחירים של ממש. כן יש לציין עלייה של 9% שרשמו ההשקעות בבתי המגורים, לאחר שעלו 6.4% במחצית הראשונה. הדבר יפעל ככל שיימשך להקלת הלחץ על מחירי הדיור. בשורה התחתונה, יחד עם האינפלציה הבסיסית הנמוכה ושיעור הבלתי מועסקים הנמוך, מצטיירת תמונה כוללת חיובית ומעודדת על המשק".

 

13:30 - אלון גלזר מלידר שוקי הון על דוחות דיסוקנט: "בשורה התחתונה נכון להיום התשואה המייצגת על ההון של דיסקונט עומדת על כ-6%-7%, כאשר גם לאחר עליות השערים האחרונות ברמה של כ-0.56 על ההון דיסקונט נסחר מתחת לשוויו הכלכלי. אנו מאמינים כי מהלכי ההנהלה יצליחו להביא לשיפור הדרגתי בתוצאות, ובנוסף אנו מעריכים שהבנק צפוי לחזור בשנה הבאה לחלק דיבידנדים דבר שיתרום למניה. לאור זאת, אנו ממליצים על הבנק בתשואת יתר (הורדת המלצה מקניה לאחר העליות במניה) עם מחיר יעד של 8.6 שקלים".

 

12:25 - המניה של הבינלאומי חוזרת בפלוס 0.75%. במקביל, בנק ירושלים מפרסם גם הוא את דוחותיו לרבעון השלישי והציג עלייה של 17% ברווח הנקי שהתסכם ב-49.5 מיליון שקל.

 

11:55 - דוחות הבינלאומי: הרווח זינק ב-48% ל-128 מיליון שקל. התשואה להון עמדה על 7.1%. כמו כן, הבנק יחלק דיבידנד של 200 מיליון שקל. המניה נכנסה להפסקת מסחר.

 

11:25 - אלון גלזר, סמנכ"ל מחקר בלידר שוקי הון מתייחס לדוחות בנק הפועלים: בשורה התחתונה בנק הפועלים נמצא היום במקום מצוין, כאשר עם יחס הלימות הון גבוה של 10.81%, הוא מצליח לשמור על רמת רווחיות גבוהה, כתוצאה ממהלכי ההנהלה בעיקר בכל הקשור להתייעלות. בנוסף, תיק האשראי ממשיך להפגין עוצמה ונראה שההפרשות להפסדי אשראי ימשיכו להיות נמוכות. חקירת הבנק בארה"ב תמשיך להשפיע לשלילה על התוצאות ברבעונים הקרובים, כאשר אנו מניחים כי נראה הפרשה נוספת של כ- 500 מיליון שקל ואולי אף סכום גבוה יותר. אנו ממשיכים להמליץ על הבנק, כאשר אנו מעדכנים את ההמלצה לתשואת יתר עם מחיר יעד של 26 שקל.

 

10:30 - אלביט מערכות דיווחה על עלייה בהכנסות ויציבות ברווח הנקי ברבעון השלישי. החברה בניהלו של בצלאל (בוצי) מכליס דיווחה על הכנסות של 780.8 מיליון דולר, עלייה של 2% בהשוואה ל-764.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד; הרווח הנקי הסתכם ב-62.5 מיליון דולר.

בצלאל מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות | צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן

 

9:45 - הבורסה בת"א פותחת ביציבות כאשר המדדים ת"א 25 ות"א 100 נסחרים בקרבת רמת הפתיחה. מדד בנקים עולה ב-0.2% כאשר הפועלים נסחר ביציבות ודיסקונט יורד ב-0.4% לאחר שפרסמו את הדוחות הכספיים (ראו הרחבה מטה).

 

09:00 - מאיר סלייטר, מנהל מחלקת המחקר בבנק ירושלים ברוקראז', בהתייחסות ראשונית לדוחות הבנקים:

מאיר סלייטר, מנהל מחלקת המחקר בבנק ירושלים ברוקראז מאיר סלייטר, מנהל מחלקת המחקר בבנק ירושלים ברוקראז' | צילום: Yossi Zwecker מאיר סלייטר, מנהל מחלקת המחקר בבנק ירושלים ברוקראז

הפועלים - בשורה התחתונה דוח טוב מאוד, שמצביע על שיפור בתשואה להון המייצגת, שנעה בין 9.5%-10%. העמלות הפתיעו לטובה והיו גבוהות יחסית. הוצאות השכר היו נמוכות מהצפי עקב ירידה בהוצאות השכר השוטפות.

דיסקונט - סך הכל דוח טוב. הרבה רעשים אבל שני הפרמטרים החשובים ביותר נעים בכיוון הנכון, הכנסות מימון שוטפות והוצאות שכר שוטפות. ההפרשה להפסדי אשראי הייתה גבוהה מאוד, עקב הפרשות קבוצתיות. העמלות היו נמוכות. הוצאות השכר ירדו באופן מרשים מאוד.

08:40 - בנק דיסקונט בניהולה של לילך אשר טופילסקי הציג עלייה של 12% ברווח הנקי שהסתכם ב-188 מיליון שקל ברבעון השלישי, לעומת 168 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הבנק הרביעי בגודלו בישראל מסיים את הרבעון עם תשואה להון של 5.5%.

08:30 - בנק הפועלים חתם את הרבעון השלישי של 2016 עם רווח נקי של 699 מיליון שקל, ירידה של 12.8% לעומת אשתקד. הירידה ברווח הושפעה מההפרשה שביצע הבנק בעקבות חקירת הרשויות האמריקאיות, בסך של כ-255 מיליון שקל. תשואת הרווח הנקי להון המיוחס לבעלי מניות הסתכמה ברבעון השלישי ב-8.3% לעומת 10.4% ברבעון המקביל אשתקד. בנטרול ההפרשה, התשואה על ההון היא 11.4%.

אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים , צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים | צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים , צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר

07:25 - הבורסה בת"א תפתח את יומו האחרון של שבוע המסחר על רקע המגמה המעורבת שנרשמה אמש בבורסות ניו יורק. הבנקים הישראלים, פועלים דיסקונט והבינלאומי, שיפרסמו היום את דוחותיהם הכספיים צפויים לרכז עניין רב בקרב המשקיעים.  

אתמול, המסחר באחוזת בית נחתם ביציבות כאשר מדד ת"א 25 סגר את המסחר סביב רמות הפתיחה, ות"א 100 הוסיף 0.3%. מחזור המסחר עמד על 1.4 מיליארד שקל. מניית טבע ריכזה מחזור של 200 מיליון שקל, ואיבדה בנעילה 2.5% מערכה.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות