אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
50 חוכרים חקלאיים באזור קריית אונו ואור יהודה מתחילים להתפנות צילום: נמרוד גליקמן

50 חוכרים חקלאיים באזור קריית אונו ואור יהודה מתחילים להתפנות

ישיבו את הקרקע למדינה תמורת 30 מיליון שקל. בשטח ייבנו 3,400 דירות. במסגרת ההסכם ישולמו לחוכרים פיצויים בהיקף של כ־30 מיליון שקל

17.11.2016, 08:54 | אמיתי גזית

החלה השבת הקרקעות החקלאיות לחזקת המדינה לצורך בנייה למגורים. כ־50 חוכרים חקלאיים באזור קריית אונו ואור יהודה חתמו אתמול על הסכם שיאפשר למדינה לממש שתי תוכניות ענק לבניית 3,400 דירות. במסגרת ההסכם ישולמו לחוכרים פיצויים בהיקף של כ־30 מיליון שקל, וכן הם יקבלו זכות לרכוש בפטור ממכרז 20% מהמגרשים במתחמים. המשמעות היא שהם יוכלו לשווק כ־600 דירות בשטח. 

קראו עוד בכלכליסט

ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י) מבהירים כי רק חוכרים שיחתמו על הסכמי השבה בתקופה הקרובה ייהנו מהתמריצים שהחוק מקנה להם. כלומר חוכרים בודדים שגררו רגליים ולא יחתמו על הסכמי השבה יקבלו רק 30 אלף שקל לדונם ולא 56 אלף שקל לדונם כמו חבריהם.

בקרקע שבגבולות השיפוט של אור יהודה יקום הפרויקט המכונה פרדס בחיסכון, ובו ייבנו 2,445 דירות בבניינים בני 14-9 קומות. התוכנית משתרעת על 339 דונם, מצפון לכביש 461 וממזרח ודרום למחנות תל השומר. בפרויקט על השטח הסמוך לקריית אונו ייבנו כ־1,000 דירות.

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי עשרות חקלאים, אגודות שיתופיות וקיבוצים קיבלו מרמ"י מכתב המבקש מהם להשיב את הקרקע לצורך קידום תוכנית בנייה. המכתבים היו צעד ראשון במימוש חוק שקידמו במשרד האוצר ואושר במושב הכנסת האחרון, ולפיו רמ"י יכולה להוציא צו מינהלי לפינויי מיידי של החקלאים, ובצדו תמריצים מיוחדים.

שטח לבנייה אור יהודה (ארכיון), צילום: אוראל כהן שטח לבנייה אור יהודה (ארכיון) | צילום: אוראל כהן שטח לבנייה אור יהודה (ארכיון), צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
מדינת ישראל החליטה למחוק את ענף החקלאות.
אחד הדברים שהכי מעצבנים במדינה הזאת, זה הפגיעה בענף החקלאות! מאחת המדינות המובילות בעולם בענף החקלאות, הפכנו למדינה שמנסה לעקור את ענף החקלאות מתוכה. במקום לדאוג לעתיד המדינה ולעצמואות חקלאית, ללא כל תלות במדינות מסביב, המדינה מעדיפה להעשיר קבלנים בזמן שכל הנתונים מראים מגמת קריסה בענף הדיור. - העיקר להכניס עוד כמה שקלים לקופות המדינה, כאן ועכשיו, ללא כל התחשבות בעתיד. זה כבר לא קשור לימין או שמאל, זה קשור לעתיד שלנו. המדינה נמכרת לכל המרבה במחיר ואף אחד לא מתעורר.
עצבני  |  17.11.16