אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יפעת אורון: "כולם מדברים על פינטק, אבל המהפכה הגדולה יותר בבנקאות היא בתעשיית הלואו-טק"

מנכ"לית לאומיטק: "חברות שנהגנו לראות כלואו-טק מתחילות לפעול בעולם הדיגיטלי. בעקבות כך הבנקים צריכים להתמודד עם הרבה דברים שהם לא אינטואיטיביים"

17.11.2016, 18:03 | נמרוד צוק, לונדון
"כולם מדברים עכשיו על פינטק, אבל מנקודת המבט של בנקים מסחריים יש מהפכה אחרת שמתרחשת ויכולה להיות הרבה יותר גדולה - הלואו-טק. הבנקים המסחריים צריכים להשתנות אבל לא בגלל הפינטק, אלא בגלל התמורות בתעשיות מסורתיות", כך אמרה יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק, ב-Mind The Tech בוועידת לונדון לחדשנות וטכנולוגיה של "כלכליסט", שנערכת במתחם Market Tech בקמדן מרקט.

קראו עוד בכלכליסט

"כאשר אנחנו רואים חברה כמו GM מוציאה מיליארד דולר לרכישת הסטארט-אפ Cruise Automation, או את וולמארט קונה את אתר המסחר האלקטרוני ג'ט עבור 3 מיליארד דולר, זה חלק מתהליך במסגרתו חברות שנהגנו לראות כלואו-טק הופכות לחברות שפועלות בעולם הדיגיטלי. זה אומר עבורנו, כבנקים, שצריך להתמודד עם הרבה דברים שהם לא אינטואיטיביים לבנקאים", היא אמרה.

"מה זה אומר שחברות רוצות לקבל אשראי אבל אין להם נכסים חומריים? איך מעריכים את השווי של אובר שרוצה מימון אבל אין לה מכוניות? או את Airbnb שמשכירה מספר עצום של חדרים בחודש, אבל אין בבעלותה אפילו חדר אחד? מיהם העובדים של טאסקרביט או של fivver? האם אלו רק השכירים או גם אלו המשתמשים שמספקים שירותים דרך הפלטפורמה?", פירטה אורון. 

יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק, צילום: אוראל כהן יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק | צילום: אוראל כהן יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק, צילום: אוראל כהן

"כיצד אנחנו כבנק מתייחסים לחברה שעושה עסקים בענן? איפה הם אמורים לשלם מסים? תחת איזו רגולוציה הם עובדים? זה מאוד מאוד קשה. לואו טק הופך מאוד מסובך ומסוכן, הטרנספורמציה של תעשיות כאלו דורשת לבצע שינויים רבים באופן בו בנקים עובדים, וזה כבר לא איזור הנוחות שלנו. אנחנו בבנק לאומי יודעים איך להתמודד עם עסקים בלי עובדים או בלי נכסים, אבל בנקים רבים עדיין בתהליך של להבין את העולם החדש הזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות