אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת לונדון

"אנחנו קרובים לשלב שבו בתים ושכונות ייצאו ממדפסת"

כך לדברי יובל כהן, שותף מייסד בקרן ההשקעות פורטיסימו, בפאנל שעסק בטכנולוגיות החדשניות שיעצבו את העתיד; ארז שחר, שותף בקרן קומרה: "אנו מסתכלים על אנשים שמשפיעים על העתיד ועוזרים להם לעצב אותו"

18.11.2016, 13:24 | מאיר אורבך, לונדון

אנחנו קרובים מאוד לשינוי בתחום הבנייה - כך סבורים המשתתפים בפאנל שעסק בטכנולוגיות החדשניות שיעצבו את העתיד, במסגרת ועידת כלכליסט בלונדון

לדעת יובל כהן, שותף מייסד בקרן ההשקעות פורטיסימו, אנחנו כבר מאוד קרובים לשלב שבו בתים ושכונות שלמות ייצאו ממדפסת והמגבלה כיום היא בעיקר בנושא החומרים, מאחר שיש כבר מדפסות מתאימות. ארז שחר, שותף בקרן קומרה הסכים איתו, ואמר שככל הנראה נושא ההרכבה יישאר ידני - אבל חלק גדול מתחום הדיור יעבור להדפסה.

קראו עוד בכלכליסט

כאשר נשאלו הדוברים על השקעות בנושאים עתידניים אמר גיא הורוביץ מדויטשה טלקום כי "לצערנו היכולת שלנו לדמיין את העתיד מוגבלת למה שאנחנו יודעים כיום. מה שאנחנו יודעים על רובוטיקה - זה רק על בסיס ההווה". כדוגמה לחברה שהסתכלה קדימה הצביע הורוביץ על ריווק, אשר המציאה את השלד שמסייע לנכים ללכת והציגה אף היא בוועידה.

לפי שחר, "משקיעי הון סיכון אינם חושבים איך נראה העתיד. אנחנו מסתכלים על זה מכיוון אחר - רואים אנשים מדהימים ועוזרים להם ליישם מה שהם רוצים. מסתכלים על אנשים שמשפיעים על העתיד ועוזרים להם לעצב אותו".

ליאת אהרונסון, שותפה בקרן מרקר, אמרה: "אני לא מתיימרת לדעת מהו העתיד. אין לנו את ההבנה של העתיד. החשוב הוא להשקיע באנשים שיכולים לבנות ולעצב עתיד".

משמאל לימין: ארז שחר, גיא הורוביץ, ליאת אהרונסון, יובל כהן, נמרוד קוזלובסקי, צילום: עמית שעל משמאל לימין: ארז שחר, גיא הורוביץ, ליאת אהרונסון, יובל כהן, נמרוד קוזלובסקי | צילום: עמית שעל משמאל לימין: ארז שחר, גיא הורוביץ, ליאת אהרונסון, יובל כהן, נמרוד קוזלובסקי, צילום: עמית שעל

מנחה הפאנל נמרוד קוזלובסקי שאל את המשתתפים אם ישקיעו בחברות שמנסות לפענח רגשות של אנשים. הורוביץ: "אנחנו נשמח להשקיע בחברות שלומדות על רגשות. יש חברות שחושבות שהן יכולות לפענח רגשות ומצב פסיכולוגי של אנשים. אני מאמין שהם יכולים ללמוד מהרבה דוגמאות וליישם אותן. אך אחד לא יוכל לקרוא את המוח שלך".

קוזלובסקי שאל את משתתפי הפאנל לגבי האפשרות לפתח טכנולוגיות שיכולות לחזות פשע על פי תווי פנים. ליאת אהרונסון מקרן מרקר אמרה כי "פגשתי חברה שעושה את הדברים האלה ומפענחת אותם. אני חושבת שאנחנו שם ונוכל ללכת אליו".

לגבי השקעה בחברות שמנסות להתחבר למח האדם אמרו המשתתפים שאנו עדיין רחוקים משם. שחר: "אנחנו מנסים עדיין להשתמש בקול לכל דבר, ועדיין רחוקים מהתחום של המוח. יש עדיין מה לעשות לפני שעוברים לנושא של המוח. אנחנו נהיה שם אבל יש עוד כברת דרך ארוכה".

הורוביץ אמר כי "יהיו חיישנים שיקלטו מכל מיני חלקים בגוף. זה קורה כבר כיום ואנחנו נשקיע בחברות שעושות את זה".

בנוגע לאפשרות שהטכנולוגיה העתידית תגרום לאיבוד משרות אמר כהן: "כאשר מכונית החליפה כרכרה הרבה אנשים החליפו עבודה. הרבה אנשים ימצאו עבודה חדשה והם יעברו לתחומים אחרים. צריכים להתאים את עצמנו לשינויים". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות