אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קצר בתקשורת: תומכי טראמפ מאיימים בחרם על פפסי צילום: בלומברג

קצר בתקשורת: תומכי טראמפ מאיימים בחרם על פפסי

באתרים המזוהים עם הימין וברשתות החברתיות צוטטה מנכ"לית פפסיקו כאומרת כי "תומכי טראמפ יכולים לקחת את העניינים שלהם למקום אחר"; ואולם היא מעולם לא אמרה את הדברים

18.11.2016, 10:42 | שירות כלכליסט

תומכים של הנשיא הנבחר של ארה"ב, דונלד טראמפ, קוראים להחרים את מוצריה של ענקית המשקאות פפסיקו. הסיבה:

כמה אתרים המזוהים עם הימין, בהם Truthfeed ו-Conservative Treehouse, פרסמו כי מנכ"לית פפסיקו, אינדרה נואי, אמרה שתומכי טראמפ "יכולים לקחת את העניינים שלהם למקום אחר". הציטוטים האלה זכו להד נרחב ברשתות החברתיות - ואולם נואי כלל לא אמרה את הדברים האלה.

מנכ"לית פפסיקו אכן התייחסה בראיון ל"ניו יורק טיימס" לבחירות בארה"ב - ואף בירכה את טראמפ על זכייתו. ואולם היא  הוסיפה כי כמה מעובדיה הביעו חשש מפגיעה אפשרית בזכויות האזרח בעקבות ההתבטאויות השנויות במחלוקת של הנשיא הנבחר במהלך הקמפיין, בין השאר בקלטת המפורסמת בה אמר כי "כשאתה כוכב, אתה יכול לעשות לנשים הכל".

תומכים של טראמפ, צילום: איי אף פי תומכים של טראמפ | צילום: איי אף פי תומכים של טראמפ, צילום: איי אף פי

"אני לא חושבת שיש מקום לדיבורים כאלה, לא בחדר ההלבשה, לא בבתי השחקנים, ולא בשום מקום אחר", אמרה נואי. "אם לא נפעל נגד הדברים האלה עכשיו - הם יגדלו וישתלטו על החברה כולה". היא הוסיפה כי "ההליך הדמוקרטי קרה. אנחנו צריכים להמשיך בחיינו".

תומכי טראמפ ברשתות החברתיות אף טענן כי הירידה האחרונה במניית פפסיקו קשורה לצעדים שהם מתכננים נגד החברה. ואולם הירידה החלה עוד לפני כן - בעקבות הטלת "מס סודה" בכמה ערים בארה"ב.

יצוין כי מאז הבחירות בארה"ב, לפני כעשרה ימים, הוטחה ביקורת בפייסבוק על כך שהעלימה עין מפרסומן של מאות ידיעות שקריות ששירתו כביכול את טראמפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות