אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אם תשאלו את דונלד טראמפ, מפעל פורד נשאר בקנטקי בזכותו צילום: בלומברג

אם תשאלו את דונלד טראמפ, מפעל פורד נשאר בקנטקי בזכותו

הנשיא הנבחר התגאה בטוויטר שמפעל יצרנית הרכב לא יועבר למקסיקו בזכותו. אולם פורד כלל לא הודיעה שהתכוונה לסגור אותו

18.11.2016, 16:59 | שירות כלכליסט

נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ נתן לעצמו אתמול (ה') קרדיט על השארת מפעל "פורד" בקנטקי - זאת למרות שלא היו סימנים לכך שהמפעל התעתד לעזוב את האתר.

קראו עוד בכלכליסט

בשני פוסטים שהעלה בחשבון הטוויטר שלו, אמר טראמפ כי עבד לצד יו"ר "פורד מוטור" ביל פורד ג'וניור, כדי להותיר את המפעל בקנטקי ולמנוע את העברתו למקסיקו. בפוסט הראשון נאמר: "זה עתה קיבלתי טלפון מחברי ביל פורד, יו"ר פורד, שהודיע לי כי הוא מתכוון להותיר את מפעל פורד בקנטקי ולא להעבירו למקסיקו". בפוסט השני הוסיף: "עבדתי קשה לצדו של ביל פורד כדי לשמור את מפעל לינקולן בקנטקי. אני חייב זאת למדינת קנטקי האדירה על האמון שהביעו בי!".

לחברת "פורד" שני מפעלים בלואיסוויל, קנטקי, המייצרים את רכבי הלינקולן. אולם אף לא אחד מהן אמור היה להיסגר. בספטמבר אמר מנכ"ל פורד, מארק פילדס, שפעילות הייצור של הרכבים הקטנים תועבר ממישיגן למקסיקו כדי לצמצם בעלויות החברה. המפעל במישיגן ימשיך לפעול, אולם יעבור לייצור רכבים בינוניים, טנדרים ורכבי SUV רווחיים יותר.

ביל פורד, צילום: בלומברג ביל פורד | צילום: בלומברג ביל פורד, צילום: בלומברג

ביום חמישי בערב אישר פורד "עם הנשיא הנבחר שמפעל הרכבים הקטנים בלואיסוויל יושאר בקנטקי". כך על פי רויטרס. "אנו מרגישים מחוזקים מעצם הידיעה כי הנשיא הנבחר טראמפ והקונגרס החדש יעמידו לנגד עיניהם צעדי מדיניות שישפרו את התחרותיות של ארה"ב ויאפשרו המשך ייצור רכב זה בארה"ב", אמר פורד בהודעה רשמית. אולם בהודעה לא נאמר שפורד תכננה בכלל לסגור את המפעלים.

על פי דיווחים ב"וושינגטון פוסט", טראמפ הרבה לבקר בחריפות את פורד במהלך הקמפיין שלו, וכינה את המעבר המתוכנן למקסיקו "חרפה". הוא איים להטיל מסים כבדים על רכבי פורד המיוצרים במקסיקו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות