אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פשרה: דונלד טראמפ ישלם 25 מיליון דולר כדי ליישב תביעות נגד "האוניברסיטה המזויפת שלו" צילום: איי פי

פשרה: דונלד טראמפ ישלם 25 מיליון דולר כדי ליישב תביעות נגד "האוניברסיטה המזויפת שלו"

התובע הכללי של ניו יורק הודיע על הסכם שבמסגרתו יפצה הנשיא הנבחר סטודנטים שנרשמו למכללת הנדל"ן שהקים ונפלו קורבן להונאה

19.11.2016, 00:03 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ הסכים לשלם 25 מיליון דולר כדי ליישב תביעות נגד האוניברסיטה הקרויה על שמו - כך הודיע הערב (ו') התובע הכללי בניו יורק אריק שניידרמן.

קראו עוד בכלכליסט

התביעה טוענת כי הסמינרים שאליהם נרשמו סטודנטים ב"אוניברסיטת טראמפ", לא סיפקו את החינוך שהבטיחו. העסקה מיישבת שתי תביעות ייצוגיות שהוגשו בקליפורניה ותביעה אזרחית שהגיש שניידרמן. במסגרת ההסכם טראמפ לא יודה באף עוולה. כמו כן, משרדי עורכי הדין שמייצגים תובעים בפרשה לא יגבו מהסטודנטים שכר טרחה, אלא רק את עלויות המשפט.

"ההסכם מהווה תפנית מרעישה מצדו של דונלד טראמפ וניצחון מוחץ עבור יותר מ-6,000 קורבנות של אוניברסיטת ההונאה שלו", אמר התובע הכללי של ניו יורק אריק שניידרמן בהצהרה שפרסם הערב. "אני מרוצה מכך שלפי תנאי ההסכם כל קורבן יזכה לצדק ושדונלד טראמפ ישלם קנס של יותר ממיליון דולר למדינת ניו יורק בשל עבירה על חוקי החינוך במדינה", הוסיף שניידרמן.

דונלד טראמפ, צילום: גטי אימג דונלד טראמפ | צילום: גטי אימג'ס, שאטרסטוק דונלד טראמפ, צילום: גטי אימג

"בשנת 2013 המשרד שלי תבע את דונלד טראמפ על מעשי נוכלות בהיקף של מיליוני דולרים שמהם נפגעו אלפי אמריקאים, במסגרת מה שמוכר כ'אוניברסיטת טראמפ'"", אמר שניידרמן בהצהרתו. "דונלד טראמפ נלחם בנו לכל אורך הדרך, תוך הגשת כתב אישום מופרך וערעור עקר, וסירב להתפשר על סכומי פיצוי צנועים לקורבנות של האוניברסיטה המזויפת שלו. היום כל זה השתנה".

במסגרת הפרשה, טראמפ הואשם בהונאת סטודנטים שנרשמו למכללת הנדל"ן שהקים: אוניברסיטת טראמפ. סטודנטים באוניברסיטת טראמפ שהגישו את התביעה טענו שנרשמו לסמינרים אך לא קיבלו כל תמורה לכספם. הסטודנטים זכו לחיזוק מצד עובדים לשעבר שתיארו בעדות שלהם את טקטיקות המכירות במוסד. ההגנה של טראמפ התבססה על הטענה שלא היה שותף בניהול היומיומי של האוניברסיטה.

עורכי דינו של טראמפ אמרו בבית המשפט בשבוע שעבר, כי ההכנות לכניסתו של טראמפ לבית הלבן היו קריטיות וגזלו את כל זמנו. לפני שישה חודשים, כשעורכי דינו של הנשיא הנבחר לא הצליחו לעכב את המשפט עד אחרי ההשבעה לנשיאות, עורך הדין המוביל דניאל פטרוצ'לי אמר שהתקופה שבין הבחירות ובין ההשבעה היא תקופה "קדחתנית" עבור הנשיא, אך שהיא עדיין עדיפה על משפט במהלך הקמפיין.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות