אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גולדמן זאקס: היזהרו מהשקעה בכלכלות מתעוררות ב-2017 צילום: csmonitor.com

גולדמן זאקס: היזהרו מהשקעה בכלכלות מתעוררות ב-2017

הבנק פרסם תחזית לשנה הבאה, ולפיה בחירת טראמפ בארה"ב מגבירה את הסיכון בכלכלות אלה; על אילו מטבעות כדאי להמר וממה להתרחק?

19.11.2016, 08:42 | בלומברג

בגולדמן זאקס מזהירים כי השקעות בכלכלות המתעוררות עלולות להיות בעייתיות בשנה הבאה.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק האמריקאי פרסם דו"ח תחזיות לגבי המדינות המתפתחות, שבו הוא מציין בין השאר כי בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב מגבירה את הסיכונים בכלכלות המתעוררות, כך שישנה סבירות נמוכה בלבד שנחווה ראלי נוסף השנה באג"ח הנקובות במטבעות מקומיים. בבנק מציינים כי עדיף להמר בעד מטבעות שפחות חשופים להסכמי סחר בינלאומיים כמו הריאל הברזילאי, הפזו של צ'ילה והראנד בדרום אפריקה, שלהערכתו יתייקרו "משמעותית" ב-2017, בעוד שהגירעון בחשבון השוטף של המדינות הללו יצטמק.

ראנד דרום אפריקאי, צילום: בלומברג ראנד דרום אפריקאי | צילום: בלומברג ראנד דרום אפריקאי, צילום: בלומברג

לעומת זאת, בגולדמן זאקס מזהירים כי הלירה הטורקית והרינגיט במלזיה ייחלשו קרוב לוודאי, במיוחד אם תהיה העלאת ריבית ב-12 החודשים הקרובים.

בבנק אמנם מעריכים כי סין תחווה יציבות בשנה הבאה, אך בכל זאת ממליצים להישמר, ולהחזיק בעמדת שורט על היואן הסיני. בדומה, ההמלצה היא להתגונן מפני סיכונים במטבעות נוספים באסיה כמו הוון הדרום קוריאני.

סיכונים נוספים שציינו בדו"ח כוללים זעזועים בטווח הקצר בתעשיית הנפט, וסיכונים בטווח הארוך הנלווים לשיעורי ריבית גבוהים. מנגד, בבנק מאמינים שרווחי החברות במדינות המתפתחות יעלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
פישמן האמין שהלירה הטורקית תשקע - והיא דווקא עלתה
ההפסד של פישמן בלירה הטורקית נגרם כתוצאה מהנחה מוטעית שלו שהלירה טורקית תיחלש. בהערכה זאת של החלשות המטבע הטורקי פישמן הסתמך על "מומחים" הדומים לאלו שמצוטטים בכתבה. פישמן לקח הלוואה ענקית צמודה ללירה הטורקית והשקיע את הכסף במטבעות חזקים. בדיעבד הלירה הטורקית התחזקה, ערך ההלוואות שלקח תפח, הכספים שהשקיע במטבעות החזקים לא כיסו את ההלוואה ונגרמו לו הפסדי הון עצומים. המסקנה: תחזית על ערכים של מטבעות חוץ נועדה לכישלון.
ב.ק.  |  19.11.16