אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משטחים את פירמידת הגז: צעד נוסף בדרך למיזוג נפטא וחנ"ל עם ישראמקו צילום: יח"צ

משטחים את פירמידת הגז: צעד נוסף בדרך למיזוג נפטא וחנ"ל עם ישראמקו

הדירקטוריונים של נפטא וחנ"ל אישרו את המהלך שיהפוך את שלוש השותפויות לגוף אחד - המחזיק בכ-29% ממאגר תמר. השלב הבא - אישור האסיפה

20.11.2016, 11:10 | ליאור גוטמן

הדירקטוריונים בשותפות נפטא ושותפות חנ"ל (חברת הנפט לישראל) אישרו את המיזוג עם שותפות הגז ישראמקו - השותפה במאגר תמר. לאחר השלמת המהלך יפעלו שלושת הגופים כשותפות אחת שתחזיק 28.75% במאגר.  

קראו עוד בכלכליסט

אישור הדירקטוריונים ניתן לאחר אישור מקדים של ועדות הביקורת, ועתה נדרש אישור סופי מצד האסיפה הכללית של כל אחת מהשותפויות. המטרה היא להשלים את המהלך עד ל-20 באפריל 2017.

ההצעה לאחד את הגופים פורסמה ביולי האחרון, ואז התברר כי מי שנושא למעשה ברוב פעילות הגז והנפט היא ישראמקו - בעוד שנפטא וחנ"ל שפועלות מעליה לא מחזיקות פעילות עצמאית בתחום, והמיזוג המדובר נועד לשטח את ה'פרמידה'. "

 

לפי נפטא "כל נכסיה והתחייבויותיה של השותפות במועד המיזוג יועברו לישראמקו, השותפות תחוסל ולבעלי הזכויות בשותפות יוקצו יחידות השתתפות של ישראמקו בכמות זהה לכמות יחידות ישראמקו שתועבר לישראמקו".

כל מי שיחזיק ביחידות השתתפות של נפטא במועד השלמת המיזוג יהיה זכאי להקצאה של 21.17 יחידות ישראמקו בגין כל יחידת השתתפות. החזקה ביחידת השתתפות של חנ"ל מזכה ב-45.19 יחידות ישראמקו. כל אחת מהשותפויות תעביר לישראמקו סכום של 13 מיליון שקל כחלק מהמהלך.

   
מאגר תמר, צילום: אלבטרוס מאגר תמר | צילום: אלבטרוס מאגר תמר, צילום: אלבטרוס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות