אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון החליט: רוני חזקיהו ימונה לחשב הכללי הבא במקומה של מיכל עבאדי בויאנג'ו צילום: עטא עוויסאת

כחלון החליט: רוני חזקיהו ימונה לחשב הכללי הבא במקומה של מיכל עבאדי בויאנג'ו

יו"ר הבנק הבינלאומי יחליף בתפקיד את מיכל עבאדי בויאנג'ו; לפי הערכות, היא צפויה לשוב לבנק בתפקיד המנכ"לית, ואילו המנכ"לית הנוכחית סמדר ברבר-צדיק עשויה לתפוס את מקומו של חזקיהו

20.11.2016, 10:43 | רעות שפיגלמן

שר האוצר, משה כחלון, החליט למנות את יו"ר הבנק הבינלאומי רוני חזקיהו לחשב הכללי הבא של ישראל. כחלון מתעתד להביא את מינויו של חזקיהו לאישור הממשלה לאחר אישורה של הוועדה למינוי בכירים בשירות המדינה. חזקיהו הודיע היום (א') לבעל השליטה בבנק, צדיק בינו, על סיום תפקידו.

קראו עוד בכלכליסט

קודם לתפקידו כיו"ר הבינלאומי, חזקיהו כיהן בתפקיד המפקח על הבנקים, וזאת בזמן המשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008 .

רוני חזקיהו
רוני חזקיהו צילום: יח"צ

מהאוצר נמסר כי "חזקיהו, אשר משמש מאז שנת 2012 כיו"ר הבנק הבינלאומי, מביא עמו ניסיון רב במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי וצירופו למשרד האוצר יסייע רבות לחיזוקה של כלכלת ישראל ולהמשך מדיניות ניהול החוב האחראית ושמירה על דירוג האשראי הגבוה של המדינה".

לאחר אישורו של המינוי בממשלה יחל חזקיהו בתהליך חפיפה מסודר שיתבצע מול החשבת הכללית מיכל עבאדי בויאנג'ו. 

בעוד שחזקיהו יעזוב את הבנק הבינלאומי, קיימות הערכות כי עבאדי בויאנג'ו תשוב לבנק בתפקיד המנכ"לית. קודם לתפקידה כחשבת שימשה כראש החטיבה החשבונאית בדרגת סמנכ"ל. במקביל, מנכ"לית הבנק הנוכחית סמדר ברבר-צדיק עשויה לתפוס את כיסא היו"ר במקומו של חזקיהו.

היכרות מוקדמת עם כחלון

חזקיהו הוא בוגר תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון, אלא שעל פי תיאור התפקיד של משרת החשב הכללי, נדרש תואר אקדמי באחד או יותר מהתחומים הבאים: כלכלה, מינהל עסקים או חשבונאות.

לא מדובר במכשול אמיתי שיסכל את מינויו מאחר שנציבות שירות המדינה בתיאום עם שר האוצר יכולה לשנות את דרישות הסף ולהתאימן.

לחזקיהו ולכחלון היכרות משותפת ממגוריהם בשכנות לפני שנים רבות בגבעת אולגה.

מה שבולט במינוי הוא שמדובר בבכיר במערכת הבנקאית, שכבר כיהן בתפקידים היוקרתיים ביותר גם במגזר העסקי וגם במגזר הציבורי. זאת בעוד שעבור חשבים כלליים קודמים מדובר היה במעיין '"חנה בדרך" לקראת אותם תפקידים יוקרתיים. למרות הגבלת שכר הבנקאים שכרו של חזקיהו בתור חשב כללי יהיה נמוך פי כמה מהשכר אותו הוא מקבל עכשיו.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות