אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני הפרידה מדסק"ש: אדמה עוברת לרווח ברבעון השלישי צילום: נמרוד גליקמן

רגע לפני הפרידה מדסק"ש: אדמה עוברת לרווח ברבעון השלישי

חברת האגרוכימיה שעוברת לבעלות מלאה של כמצ'יינה סיימה את הרבעון עם רווח של 33 מיליון דולר - מול הפסד של 5 מיליון דולר ברבעון המקביל

20.11.2016, 11:24 | ניר טל

חברת האגרוכימיה אדמה מפרסמת הבוקר את תוצאות הרבעון השלישי, אותו היא סוגרת עם מעבר לרווח - אדמה מציגה רווח נקי של 33 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 5 מיליון דולר ברבעון השלישי של שנת 2015.  

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-741 מיליון דולר, עליה של 6.5% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, אותו סיימה עם מכירות של 696 מיליון דולר. פילוח גיאוגרפי של המכירות מצביע על שיפור בתוצאות בכלל האזורים בהן פועלת החברה - בנטרול השפעות שערי חליפין עומד שיעור העלייה של 5.6%.

השפעת שערי המטבעות ניכרת במיוחדת במקרה של אמריקה הלטינית, שם נרשם גידול של 4% במכירות במונחי דולר וירידה של למעלה מ-3% במטבע המקור. הפער נובע מהתחזקותו של המטבע המקומי אל מול הדולר, בעיקר בברזיל.

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-85 מיליון דולר לרבעון, זינוק של למעלה מ-70% בהשוואה לרבעון המקביל. החברה מייחסת את הזינוק בין היתר בירידה בעלויות הייצור מול צמיחה בהיקף המוצרים הנרכשים.

חברת אדמה מחזיקה בשתי אגרות חוב בבורסת ת"א, אדמה ב' ואדמה ד'. מנכ"ל החברה חן ליכטנשטיין אמר היום כי השיפור אותו מציגה החברה בדוחות הן ביטוי לאסטרטגיה של חיזוק הקשר עם החקלאים, לצד בידול סל המוצרים, "תוך בניית הנוכחות והאינטגרציה שלנו בסין".

בשבוע שעבר דיווחה דסק"ש כי היא נערכת להשלמת העסקה למכירת 40% הנותרים מאחזקותיה בחברת אדמה לתאגיד הסיני כימצ'ינה בהמשך להסכם שנחתם בחודש יולי האחרון. דסק"ש תקבל במסגרת העסקה סכום של 1.4 מיליארד דולר - המשקף לאדמה שווי של 3.5 מיליארד דולר. לאחר השלמת העסקה תעבור חברת החקלאות לבעלות סינית מלאה.

עסקה נוספת אליה התייחסו במסגרת הדו"ח הרבעוני היא ההצעה של כמצ'ינה לרכישת Syngenta AG השוויצרית, שזכתה להתנגדות מצד גורמים שונים בישראל בשל ההשפעה האפשרית שלה על הצמיחה הפוטנציאלית של החברה. בדו"ח מציינים כי כמצ'ינה פועלת למציאת דרכים להמשך פיתוח עסקיה אל מול גורמים רגולטורים. 

חן ליכטנשטיין מנכ"ל אדמה, צילום: נמרוד גליקמן חן ליכטנשטיין מנכ"ל אדמה | צילום: נמרוד גליקמן חן ליכטנשטיין מנכ"ל אדמה, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות