אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון יוצאת לנסיעת מבחן: מתחילה למכור מכוניות דרך אתר האינטרנט

אמזון יוצאת לנסיעת מבחן: מתחילה למכור מכוניות דרך אתר האינטרנט

ענקאית הקמעונאות הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת פיאט קרייזלר במהלכו תתחיל למכור שלושה דגמי מכוניות דרך אתר החברה באיטליה. משתמשים יוכלו להשלים את הרכישה כולה ברשת ולאסוף את הרכב מנקודת מכירה אחרי שבועיים

20.11.2016, 14:04 | הראל עילם

אמזון נכנסת לתחום חדש: במהלך סוף השבוע האחרון הודיעה החברה שהיא תתחיל למכור גם מכוניות דרך אתר האינטרנט שלה. בשלב זה מדובר במכירות בהיקף מצומצם בלבד שיתבצעו דרך האתר האיטלקי של החברה ובשיתוף פעולה עם פיאט קרייזלר.

קראו עוד בכלכליסט

לקוחות איטלקים יוכלו לרכוש אחת משלוש דגמי מכוניות פופולריים – פנדה, 500 ו-500L, בהנחות מפליגות. לקוח שיחליט לרכוש את המוצר יקבל בתוך כשבועיים הודעה לגבי הדילר או נקודת המכירה הקרובה שממנה יוכל לאסוף את הרכב.

פיאט פנדה מיני. הכנה למכירות במדינות נוספות פיאט פנדה מיני. הכנה למכירות במדינות נוספות פיאט פנדה מיני. הכנה למכירות במדינות נוספות

"הגיע הזמן להציע ללקוחות דרכים חדשות ויעילות יותר לרכוש את הרכב החדש שלהם", אמר מנכ"ל פיאט איטליה, ג'יאנלוקה איטליה. הוא הסביר כי שלושת הדגמים שהחברה החליטה למכור מתאימים ל"קהל צעיר".

זאת אינה הפעם הראשונה שחברת סחר מקוון מוכרת מכוניות דרך הרשת – באיביי, למשל, ניתן היה למצוא אפילו מטוסי קרב מושבתים של חיל האוויר הסובייטי וחיל הים האמריקאי. אמזון מרחיבה את תחומי הפעילות שלה ברשת בעקביות, כך שהיא מכסה גם קטגוריות מוצרים שבעבר נמכרו כמעט לחלוטין על ידי חנויות מקומיות, כגון מזון וטואליטיקה. החברה אפילו הקימה מרכזי הפצה מיוחדים בארצות הברית למוצרים גדולים שאינם נכנסים במשאיות דואר רגילות, כגון טלוויזיות ענק.

אולם המכירה של מכוניות בצורה סיטונאית דרך הרשת הוא צעד חריג. זאת גם לא הפעם הראשונה שאמזון מנסה להכנס לתחום – לפני כחודש היא החלה לאפשר ללקוחות להזמין רכבים בצרפת, אם כי אז הם יכלו לשלם רק את המקדמה דרך הרשת והיו חייבים לכתת את רגליהם לנקודת מכירה על מנת להשלים את העסקה.

נראה שאמזון מבצעת את הניסויים באיטליה ובצרפת על מנת להכין את עצמה להשקה של שירות מכירת רכב בארצות הברית – רק לפני כשלושה חודשים אמזון החברה השיקה אתר ייעודי לחובבי רכב בארצות הברית שמאפשר להם להזמין מוצרים היקפיים וחלפים לרכב, כולל ביקורות וכלי השוואה. מוקדם יותר באותו החודש אמזון השיקה גם תוכנית מיוחדת לבעלי חשבון פריים בקליפורניה, שאפשרה להם לקבל נסיעת מבחן בדגם ה-Elantra החדש של יונדאי ואז איפשרה להם לרכוש את הרכב במחיר מוזל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות