אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועל ת"א עשויה ללכת להליך של פירוק צילום: עוז מועלם

הפועל ת"א עשויה ללכת להליך של פירוק

תביעה של מס הכנסה בסך 12 מיליון שקלים מתקופת הבעלות של טביב מצטרפת לחובות של למעלה מ-60 מיליון ועשויה להביא את המועדון לפירוק בדרך להורדה של 9 נקודות

20.11.2016, 20:45 | נדב צנציפר, ynet

הפועל תל אביב בדרך להליך של פירוק, כפי שפורסם בלעדית בשישי האחרון ב"ידיעות אחרונות" ו-ynet. ההתרסקות הכלכלית של המועדון נמשכת, כשהיום (א') התקבלה תביעה של מס הכנסה בסך 12 מיליון שקלים מתקופת הבעלות של אלי טביב, כשייתכן כי בשלב הביניים יפנה בעלי הפועל להליך של הקפאת הליכים, שיוביל למינוי של מנהל מטעם בית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי הפועל, אמיר כבירי הבהיר כי הוא לא מוכן ללכת להליך של פירוק, כשהוא מודע ללחץ של אוהדי הקבוצה לבצע מהלך כזה. במהלך הבוררות בין חיים רמון, שירש את הקבוצה מטביב לבין מי שמשמש כיום כבעלי בית"ר ירושלים, טען רמון בפני הבורר כי החוב הזה יחול עליו, והעניין הועבר לערכאות משפטיות.

רמון הבהיר בפני כבירי בימים האחרונים שאין מדובר במידע חדש וכי הוא צריך לפעול בעניין מול טביב. החוב הזה למעשה חל על חברת הראל אחזקות, שניהלה את המועדון ומי שתפס את המושכות כבעלים אחרי הליך הבמבי היה טביב עצמו.

אמיר כבירי, צילום: ראובן שוורץ אמיר כבירי | צילום: ראובן שוורץ אמיר כבירי, צילום: ראובן שוורץ

כבר ברביעי האחרון חשפנו את החובות הכבדים של המועדון, למעלה מ-60 מיליוני שקלים של חובות עבר, התחייבויות עתידיות ותביעות עומדות, ויומיים לאחר מכן את הסיכוי להתפרקות. מאחורי הקלעים, בני משפחתו של כבירי שכבר הוציא 55 מיליוני שקלים על המועדון בתוך שנה וחצי, לוחצים עליו לעזוב מייד את הפועל והוא צפוי לקבל החלטה בקרוב.

 

בכל מקרה תהיה המתנה קצרה להחלטה של משרד הפנים בנוגע לאצטדיון בבת-ים, כשבמידה ויהיה אור ירוק,

זה ימנע את תחילת ההליכים לפירוק, שמשמעותם הורדה של תשע נקודות.

מהמועדון נמסר: "ההליך מול מס ההכנסה הינו הליך סטנדרטי במסגרתו צפויים להתקיים דיונים בין הצדדים והגעה להסכמות. המועדון מתמודד עם קשיים כלכליים רבים וידועים. עם זאת, ובניגוד לנאמר בפרסומים, מהלך של פירוק אינו עומד על הפרק".

בצד המקצועי, על פי האימון המסכם שהתקיים נראה כי לוזון בחר בסופו של דבר לפתוח מחר עם הבוסני דאמיר שובשיץ' ולא עם דודו ביטון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות