אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד המשפטים: לפי שעה אין חשד לפלילים בפרשת הצוללות צילום: עמית שאבי

משרד המשפטים: לפי שעה אין חשד לפלילים בפרשת הצוללות

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן שנועדו הערב סבורים כי לפי שעה אין אינדיקציה לכך שראש הממשלה ידע על כך שפרקליטו דוד שמרון ייצג את איש העסקים מיקי גנור, נציג המספנות הגרמניות, במו"מ מול גורמי הממשל בישראל

20.11.2016, 21:03 | משה גורלי

במשרד המשפטים מתעקשים על כך שעדיין אין סיבה לפתוח בחקירה פלילית בפרשת הצוללות. לכן המסלול המרכזי כרגע הוא המנהלי - בחינת הסדרי ניגוד האינטרסים - הן של עו"ד דוד שמרון והן של ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך מסתמן בעקבות דיון שנערך הערב (א') במשרד המשפטים.

קראו עוד בכלכליסט

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן החליטו להמשיך ולבחון את המידע שהצטבר. לתפיסתם, לפחות כרגע, אין קצה חוט או אינדיקציה לכך שראש הממשלה ידע על כך ששמרון, פרקליטו האישי-המשפחתי-הפוליטי, ייצג את איש העסקים מיקי גנור, נציג המספנות הגרמניות במו"מ מול גורמי הממשל הישראלי.

על המסלול המנהלי מופקדת המשנה ליועץ עו"ד דינה זילבר שסורקת את כל הסדרי ניגודי העניינים. על המסלול הפלילי מופקד פרקליט המדינה שי ניצן. המפגש בין המסלולים יתקיים רק אם יתברר שנתניהו ידע.

מימין: מיקי גנור ועו"ד דוד שמרון, צילומים: דמיטרי שבצינקו, גיל נחושתן מימין: מיקי גנור ועו"ד דוד שמרון | צילומים: דמיטרי שבצינקו, גיל נחושתן מימין: מיקי גנור ועו"ד דוד שמרון, צילומים: דמיטרי שבצינקו, גיל נחושתן

ב-2012 עזב מיקי גנור את עו"ד אלי זהר, פרקליטו של אהוד אולמרט, ושכר את עו"ד שמרון, פרקליטו של רה"מ הנוכחי נתניהו. מטעמו של שמרון נמסר שלא שוחח בנושא עם ראש הממשלה וכי ייצוגו של גנור אינו סותר את הסדר ניגוד העניינים שעליו הוא חתום. נראה שאחת המסקנות שאליהן יגיעו במשרד המשפטים היא להגביה את החומה בין השניים, לסגור כל פירצה ולמנוע כל ייצוג משפטי של שמרון מול כל נושא שלנתניהו יש נגיעה אליו.

עו"ד דוד שמרון פנה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וציין כי לא היה לו כל קשר או מגע בין המספנות לבין ממשלת ישראל. הוא טען כי לא נפגש ולא דיבר עם איש מגורמי הביטחון או עם ח"כים בנוגע לסוגייה. שמרון הבהיר כי ייצג רק את מיקי גנור, איש העסקים הישראלי שתיווך בעסקת רכישת הצוללות מול המספנה הגרמנית ולא מול המדינה.

בנוסף מציין שמרון, כי שכר הטרחה שגבה מגנור לא היה חריג והסתכם במאות דולרים בודדים בכל חודש. שמרון אף הציג בדיקת פוליגרף שערך אצל המומחה יגאל לב המאשרת שהוא דובר אמת בכל הקשור לכך שלא דיבר עם נתניהו, לא על הצוללות ולא על גנור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות