אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת אל על לנוכח המשבר: "הירידה בהכנסות - לא מהותית"

הנהלת אל על לנוכח המשבר: "הירידה בהכנסות - לא מהותית"

חברת התעופה מסרה אתמול בדיווח לבורסה כי " השלכות השיבושים מתבטאות, מעבר לפגיעה במוניטין, בגידול בהוצאות ההפעלה וכן בירידה בהכנסות מכרטיסי טיסה - בהיקפים כספיים שאינם מהותיים"

21.11.2016, 08:32 | מיקי גרינפלד

חברת אל על אינה צופה ירידה חדה מדי בהכנסותיה בעקבות משבר הטייסים ושיבושי הטיסות. כך לפחות לפי הדיווח שהוציאה אתמול לבורסה, שבו נאמר כי ההיקף הכספי הצפוי של הפגיעה אינו מהותי, לכל הפחות נכון למועד שבו פורסם הדיווח.  

קראו עוד בכלכליסט

"השלכות השיבושים מתבטאות - מעבר לפגיעה במוניטין של החברה - בגידול בהוצאות ההפעלה (בעיקר בשל חכירת מטוסים, הוצאות שכר מוגדלות ועלויות שונות בגין ביטולי טיסות), כן בירידה בהכנסות מכרטיסי טיסה, זאת בהיקפים כספיים שאינם מהותיים לחברה", נאמר בדיווח של חברת התעופה.

באל על מסבירים כי הם נדרשו לדיווח האמור לנוכח הסיקור התקשורתי הנרחב על השיבושים בטיסות. על פי החברה, מזה כשנה ננקטות על ידי טייסי החברה פעולות המהוות לשיטתה עיצומים בלתי חוקיים, "המתבטאות בין השאר בחוסר נכונות לאיוש טיסות, התניית הסכמה לאיוש טיסה בדרישה לפיצול הטיסה (טיסה לכיוון אחד), ריבוי הודעות על מחלות ועוד".

התנהלות זו אילצה אותה, על פי ההודעה, לעכב מועדי המראה של טיסות, לבטל טיסות או להעביר טיסות לביצוע באמצעות מטוסים חכורים של חברות תעופה אחרות. בימים אלה היא מאיישת טיסות בטייסים על פי הוראות ההסכם הקיבוצי, תוך שהיא מסרבת "להיענות לדרישות טייסים שאינן מעוגנות בהסכם". זו לשיטת החברה הסיבה לביטולי הטיסות.

אתמול הודיעה אל על כי היא מעדכנת את מדיניות שינוי/ביטול הטיסות שלה, וכי היא תאפשר ללקוחות לבטל את הזמנתם ולקבל החזר כספי מלא עד תום החודש, ללא תשלום דמי ביטול. גורמים בענף התיירות מעריכים כי בימים הקרובים צפויים אלפי ביטולים של לקוחות שיידרשו את כספם חזרה עד להתבהרות המצב. הערב מכנס יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן דיון בהשתתפות הצדדים, ובכלל זה נציגי ההנהלה ונציגי ועד הטייסים, בניסיון לקדם פיתרון לסכסוך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות