אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכסוך באל על: בוטלה הטיסה הערב לבנגקוק צילום: ועד עובדי אל על

הסכסוך באל על: בוטלה הטיסה הערב לבנגקוק

טיסה 027 לניו יורק הערב, תצא במטוס חכור; עובדי החברה התכנסו היום ודרשו בין היתר מתן קביעות לעובדים זמניים. "ההנהלה העניקה קביעות רק לעובדים שהיא רצתה", טענו

21.11.2016, 17:10 | תומר הדר

ביטולי הטיסות בחברת אל על כבר חדלו מזמן מלהפתיע את הנוסעים: החברה הודיעה כי טיסה 081 לבנגקוק, שהיתה אמורה לצאת הערב (ב'), מבוטלת. טיסה 027 לניו יורק שאמורה לצאת הערב תצא במטוס שאל על תחכור מחברה אחרת.

קראו עוד בכלכליסט

עיקר הסכסוך בין ההנהלה לטייסים נסוב סביב נושא פיצולי הטיסות, כאשר אל על דורשת כי טייסי החברה יאיישו את תא הטייס ויטיסו את המטוס הן בטיסת הלוך והן בטיסת חזור ואילו הטייסים מסרבים לאייש את שתי הטיסות.

הבוקר התכנסו עובדי אל על במתחם החברה, כדי למחות על מדיניות ההנהלה בכל הנוגע לחכירת מטוסים זרים. העובדים, ובעיקר הזמניים שבהם, הביעו את דאגתם בנוגע לעתידם בחברה. אסי בנד, נציג ועד העובדים אמר: "אנו רוצים שהנוסעים יטוסו רק באל על. הנהלת אל על העניקה קביעות רק לעובדים שהיא רצתה. לא מדובר כאן בקורס קצינים ולא בסיירת מטכ"ל - מדובר בהתנשאות ועזות מצח".  

אריק בניסטי, נציג נוסף של ועד עובדי אל על, אמר כי "ההנהלה חרטה על דגלה את צמד המילים לא לעובד, לא ליושר ולא לתנאים סוציאליים, לא לקביעות, לא למשא ומתן ולא לתום לב. אנו מתעקשים שההנהלה תמלא את חובתה להידברות עם העובדים, אך ההתעקשות לא נשאה פרי".

לדברי אבי אדרי, יו"ר ארגון עובדי התחבורה בהסתדרות: "נושא העובדים הזמניים קרוב ללבי, מדובר באוכלוסיית עובדים חלשה. אנו חוששים מה-31 בדצמבר, אז מגיעה קבוצה של עובדים זמניים לחמש שנים. מדובר באנשים שאינם יודעים האם יהיה להם מקום עבודה". עוד הוסיף אדרי: "בנושא חכירת הטיסות של חברות זרות - אי אפשר להביא לעובדי אל על חלקי חילוף. מדובר בעובדים מסורים ומצוינים".

 

חברת אל על בחרה שלא להתייחס לדברים.

 

מחאת עובדי אל על. "ההנהלה חרטה על דגלה את צמד המילים מחאת עובדי אל על. "ההנהלה חרטה על דגלה את צמד המילים 'לא לעובד'" | צילום: ועד עובדי אל על מחאת עובדי אל על. "ההנהלה חרטה על דגלה את צמד המילים

 

כזכור, זה מספר שבועות טיסות אל על אינן יוצאות בזמן במקרה הטוב, או שאינן יוצאות כלל במקרה הגרוע - וחלקן אף ומתבטלות. רק אתמול הודיעה אל על, כי באופן חריג תאפשר ללקוחות החברה עד סוף החודש לבטל את טיסותיהם בחברה ולקבל החזר מלא על הטיסה.

לדברי גורמים בענף, במהלך הימים האחרונים ביטלו אלפי נוסעים את טיסותיהם ואחרים מציפים את קווי המידע הטלפוני של החברה, בניסיון להבין האם טיסתם תצא במועדה, האם תצא במטוס חכור, או במקרה הגרוע - האם תצא בכלל.

על הפרק - הכרזת סכסוך עבודה

במהלך הימים הקרובים ייספרו קולותיהם של עובדי החברה - כ-6,000 במספר - שנדרשו להצביע בשאלה האם להכריז על סכסוך עבודה. במידה ש-70% מעובדי החברה יצביעו על הכרזת סכסוך עבודה, יוכלו העובדים להשבית את פעילות החברה תוך שבועיים.

רק אתמול הודיעו חמישה טייסים באל על המכהנים בתפקידים ניהוליים, בנוסף לפעילותם כטייסים, על התפטרותם מתפקידי הנהלה, זאת על רקע חוסר יכולתם לייצג הן את חבריהם הטייסים המצויים במאבק והן את ההנהלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
האמת
לטייסים לא אכפת מהחברה שלהם. הם משקרים ומביאים כלייה על האחרים.הם משקרים ומחבלים. ההסתדרות- כבר מזמן הוכיחה עצמה שהורסת כל חלקה טובה במשק. חברה מנהלים על ידי ההנהלה ולא העובדים. אין להסתדרות את האומץ לומר לטייסים- שלא מנהלים מאבק והורסים חברה. הטייסים הביאו בעבר את החברה לפשיטת רגל כחברה ממשלתית. פוטרו מאות עובדים. שכחתם? ההסתדרות הגנה גם על ועד הרכבת, פועלי הנמלים שגורמים נזקים ליבואנים. אבל למי אכפת. הקבלנים פרחו בחברות כי אי אפשר להזיז עובד ולהתייעל . צבועים. .
דןדן  |  21.11.16
לכל התגובות