אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פורסמו מסקנות ועדת הסוכר; ליצמן: זה פיקוח נפש, לא התקפלנו

כפי שפורסם ב"כלכליסט", מסקנות הוועדה לאסדרת המזון כוללות חיוב סימון מוצרים עתירי סוכר, מלח ושומן רווי בחותמות אדומות. יצרני המזון יקבלו ארכה ליישום המסקנות. שר הבריאות: "הציבור לא מבין את הנזק שנגרם לו מצריכת הסוכר והמלח"

21.11.2016, 14:40 | נורית קדוש

שר הבריאות יעקב ליצמן וראשי משרד הבריאות מפרסמים כעת את המסקנות הסופיות של ועדת האסדרה של המזון.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שפורסם הבוקר (ב') ב"כלכליסט", ההמלצות כוללות חיוב סימון מוצרים המכילים עודף סוכר, מלח ושומן רווי בחותמות אדומות, מניעת שיווק והגבלת פרסום מזון מזיק לילדים, הפחתה הדרגתית של כמויות הרכיבים המזיקים במזון לאורך שלוש שנים והנגשה של מזון בריא. הוועדה איפשרה לתעשיינים לקבל ארכה ליישום המסקנות וכן הסכימה להחיל את הסימון לפי שלושה שלבים - ולא שניים כפי שחשבה.

השר ליצמן מסר עם קבלת ההמלצות: "זה לא סתם נושא חשוב, אלא פיקוח נפש. הציבור לא מבין את הנזק שנגרם לבריאותו מצריכת הסוכר והמלח". ליצמן דחה את הטענות שלפיהן התקפל בפני התעשיינים ומסר: "אף אחד כאן לא חלם לפני חצי שנה שנעשה את זה. לא חזרנו בנו ואף אחד לא הוריד כלום".

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ושר הבריאות יעקב ליצמן: "אף אחד כאן לא חלם לפני חצי שנה שנעשה את זה. לא חזרנו בנו ואף אחד לא הוריד כלום", צילום: אלכס קולומויסקי מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ושר הבריאות יעקב ליצמן: "אף אחד כאן לא חלם לפני חצי שנה שנעשה את זה. לא חזרנו בנו ואף אחד לא הוריד כלום" | צילום: אלכס קולומויסקי מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ושר הבריאות יעקב ליצמן: "אף אחד כאן לא חלם לפני חצי שנה שנעשה את זה. לא חזרנו בנו ואף אחד לא הוריד כלום", צילום: אלכס קולומויסקי

"תעשיית המזון הישראלית פועלת לשיפור מוצריה ולהפחתות סוכר, נתרן ושומן, מזה מספר שנים, ובחרה לראות בפעילות הוועדה כהזדמנות להיות שותפה לדרך ולהשפיע, למרות המחיר הכבד שההמלצות מביאות איתן. יש לזכור כי מדובר במגמה עולמית נרחבת, שהחלה כבר לפני עשור בהתוויית ארגון הבריאות העולמי (WHO) ותעשיית המזון הישראלית רואה את עצמה כחלק מהמגמה העולמית.

"גם בעתיד, התעשייה הישראלית תמשיך לפעול בשיתוף פעולה מלא עם הרגולטורים השונים ככלל ומשרד הבריאות בפרט, בכל אשר יידרש במטרה להשמיע את קול התעשייה, ולוודא את ישימות והצלחת המהלכים, מתוך רצון ודאגה אמיתית ללקוחותיה, אזרחי מדינת ישראל. אני רוצה להודות לשר ליצמן ולמנכ"ל משרדו בר סימן טוב על ההבנה וההתחשבות בצרכי תעשיית המזון הישראלית ועובדיה, וכן על הדאגה לבריאות הציבור ועתיד ילדינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות