אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע קיבלה אישור באירופה לתרופה לסוג נדיר ואגרסיבי של לוקמיה צילום: צביקה טישלר

טבע קיבלה אישור באירופה לתרופה לסוג נדיר ואגרסיבי של לוקמיה

המועצה האירופית העניקה אישור לתרופת Trisenox שהציגה שיעור הצלחה גבוה מאד בטיפול במחלה. "קהל היעד" של התרופה מצומצם - עד 2,000 חולים בשנה באירופה

21.11.2016, 15:18 | דרור רייך

חברת התרופות הישראלית טבע מדווחת היום (ב') על קבלת אישור מהמועצה האירופית ל- Trisenox - טיפול שאינו כולל שימוש בכימותרפיה לחולי לוקמיה פרומיאלוציטית חריפה (APL).  

קראו עוד בכלכליסט

APL הוא סוג נדיר אגרסיבי וקטלני של לוקמיה, משום שהוא עלול לגרום למות החולה תוך שעות או ימים ספורים, עקב דימום בלתי נשלט. הטיפול ב-Trisenox של טבע, בשילוב עם חומצה רטינואית, הראה שיעור הישרדות כולל של 99% מהחולים, כמעט ללא מקרים של הישנות המחלה לאחר יותר מארבע שנים של מעקב. מדובר בתרופה המיועדת לקהל מאוד מצומצם - כ-1,500 עד 2,000 אנשים מאובחנים כחולי APL מדי שנה באירופה.

החלטת המועצה האירופית התקבלה בעקבות חוות הדעת החיובית של הוועדה למוצרים רפואיים לטיפול בבני אדם (CHMP) של סוכנות התרופות האירופית (EMA). ההחלטה מעניקה אישור לשיווק של Trisenox כטיפול קו ראשון ב-28 המדינות של האיחוד האירופי.

"טבע מחויבת לשפר את הגישה לתרופות איכותיות כדי להבטיח שכמה שיותר אנשים יוכלו לקבל את הטיפול שהם זקוקים לו", ציין ד"ר רוב קורמנס, נשיא ומנכ"ל קבוצת התרופות הייחודיות הגלובלית של טבע. "אנו מברכים על החלטת המועצה האירופית, ושמחים שנוכל להציע אפשרות טיפול ללא כימותרפיה לכל חולי ה-APL שיאובחנו בעתיד".

מטה טבע, פתח תקווה , צילום: בלומברג מטה טבע, פתח תקווה | צילום: בלומברג מטה טבע, פתח תקווה , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות