אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלומי פוגל רוצה את מיזם הסיבים צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

שלומי פוגל רוצה את מיזם הסיבים

אמפא השקעות נכנסה לחדר המידע של מיזם תשתית האינטרנט המהיר של חברת החשמל, שלא מתרומם בשל סכסוכים בין השותפים וקצב פריסה אטי

22.11.2016, 08:29 | ליאור גוטמן ואלירן מלכי

חברת אמפא השקעות נכנסה לחדר המידע של מיזם הסיבים של חברת החשמל, כך נודע ל"כלכליסט". החברה בחנה כניסה כמשקיעה לחברת התקשורת שאמורה לפרוס תשתית אינטרנט מהיר ברחבי ישראל תוך שימוש בפלטפורמת הסיבים האופטיים של חברת החשמל. הכניסה כמשקיעה אמורה לנצל את הזרמת הכספים להשקעות חדשות בתחום לרבות המשך פריסת התשתית שלו ברחבי המדינה.

אמפא השקעות נשלטת על ידי האחים נקש ושלומי פוגל באמצעות אמפא קפיטל לה שני תחומי פעילות מרכזיים: מימון חוץ־בנקאי לבתי עסק בישראל והשכרת ציוד מכני. הצדדים אף שותפים באחזקות בנמל אילת שפעילותו הפרטה לפני כחמש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף בעבר ב"כלכליסט", ארבע חברות סלולר התעניינו אף הן בהשקעה במיזם — סלקום, פרטנר, אקספון וגולן טלקום. ישנה קרן השקעות נוספת שמתעניינת במיזם.

מימין: מבעלי השליטה באמפא השקעות שלומי פוגל ויו"ר מיזם הסיבים דורון כהן, צילום: עמית שעל מימין: מבעלי השליטה באמפא השקעות שלומי פוגל ויו"ר מיזם הסיבים דורון כהן | צילום: עמית שעל מימין: מבעלי השליטה באמפא השקעות שלומי פוגל ויו"ר מיזם הסיבים דורון כהן, צילום: עמית שעל

מיזם הסיבים אנלימיטד, שהוקם ב־2013, מוחזק על ידי חברת החשמל (40%), ויה אירופה (30%), רפק תקשורת (7.5%), בינת (7.5%) ובאטמ תקשורת (7.5%). 7.5% נוספים היו עד לאחרונה בבעלות טמרס ונרכשו על ידי המיזם במטרה להעבירם למשקיע חדש. עם זאת המשקיע יצטרך לנהל מו"מ נפרד עם כל אחד מהשותפים כדי להגדיל את אחזקתו.

המיזם, ההבטחה הגדולה של שוק התקשורת שמציע אינטרנט במהירות של עד 1,000 מגה, לא מצליח להתרומם בינתיים. מיזם הסיבים סובל מפריסה אטית כשאחת הסיבות העיקריות לכך היא שספקית הציוד המרכזית שלו, סיסקו, דרשה מחיר גבוה עבור החיבור ללקוחות. על פי ההערכות המיזם חיבר עד כה כ־3,500 בניינים כאשר מספר הלקוחות נע סביב כ־35 אלף. בשנה שעברה התגלו מחלוקות בין הנהלת החברה לדירקטוריון שהובילו להתפטרות המנכ"ל דני לאובר. משרד האוצר מבחינתו סירב להעביר מענקים לחברה בשווי 150 מיליון שקל ועד היום הועברו רק כמחצית מהסכום. יו"ר הדירקטוריון דורון כהן הפך ליו"ר פעיל, שגם מנהל את המיזם. לאחרונה אישר הדירקטוריון תוכנית בונוסים, שבמסגרתה אם יימצא משקיע ייהנו העובדים מבונוסים של מאות אלפי שקלים. כהן עצמו יקבל בונוס של מיליון שקל על כל 500 מיליון שקל שהמשקיע יזרים לקופת המיזם.

בסביבת אמפא מעריכים שהתעניינות החברה כרגע אינה על הפרק. באמפא סירבו להתייחס לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות