אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות חשיפת כלכליסט: ליאור סילוק, מנכ"ל הפועל ניר רמת השרון, התפטר מתפקידו צילום: ערן גולן

בעקבות חשיפת כלכליסט: ליאור סילוק, מנכ"ל הפועל ניר רמת השרון, התפטר מתפקידו

התאחדות הכדורגל של ישראל לחצה על הקבוצה העירונית של רמת השרון והמנכ"ל שהורשע בעבירות הימורים ב-2010 נאלץ להניח את המפתחות. "הקבוצה לא ידעה על הרשעתו של מר סילוק", נכתב ליועץ המשפטי של ההתאחדות

22.11.2016, 13:30 | שירות כלכליסט

ליאור סילוק, מנכ"ל קבוצת הכדורגל מהליגה הלאומית, הפועל ניר רמת השרון, התפטר מתפקידו בעקבות חשיפת "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

סילוק. עזב, צילום: ערן גולן סילוק. עזב | צילום: ערן גולן סילוק. עזב, צילום: ערן גולן

בכתבה "הרשעה. אז מה?" מה-16.11.2016 דווח כי ליאור סילוק הורשע בעבירות הימורים וסחיטה ב-2010. ההרשעה היתה אמורה למנוע מסילוק לקבל תפקיד ניהולי בקבוצת הכדורגל אך הוא תפקד כבעל זכות רשימה ומנכ"ל בקבוצה העירונית. את תחום הספורט בעירייה מנהל חותנו לשעבר, יעקב קורצקי, סגן ראש העיר, שבני משפחתו הורשעו ביחד עם סילוק ב-2010 באותן עבירות.

אחרי פרסום הכתבה, שהועברה ליועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, אפרים ברק, ההתאחדות שלחה מכתב שדורש הבהרות מרמת השרון. בעקבות כך,

ב-20.11.16 סילוק הודיע על סיום תפקידו. "מאז כניסתי לתפקיד מנכ"ל הקבוצה באוגוסט 2014, פעלתי להביא את הקבוצה להיות במקום שהיא צריכה להיות, קבוצה משמעותית בכדורגל הישראלי", כתב סילוק במכתב התפטרותו. "לאחרונה התרבו כתבות הנוגעות להפועל ניר רמת השרון, שהיו מגמתיות ונועדו לפגוע בי ובבני משפחתי הקרובה והרחוקה, שנשאו או נושאים בתפקדים בעירייה ובקבוצה. לאור ההתפתחויות, שלא לפגוע בקבוצה ולאפשר לה להתנהל כמו שצריך, אני מבקש להודיע על התפטרותי מתפקיד מנכ"ל הקבוצה באופן מיידי".

שחקני הקבוצה לא ידעו על התפטרותו של סילוק עד אתמול. הקבוצה, בינתיים, שלחה לאפרים ברק מכתב בו היא מודיעה על עזיבתו של סילוק ועל כך שלא ידעה על הרשעתו.

במכתב ממשרד עורכי דין רפאל יצחק לאפרים ברק נכתב: "עם פרסום הידיעות בכלי התקשורת הודיע מר סילוק על סיום קבוצתו אצל מרשתי (הקבוצה)". עוד מהמכתב: "לציין כי מרשתי, קבוצת הכדורגל הפועל ניר רמת השרון לא ידעה על הרשעתו של מר סילוק עד לפרסום הכתבות בנושא ומכאן חלה עליה חובת תום הלב".

יש לציין כי תגובת הקבוצה לכתבה המקורית ב"כלכליסט" היתה: "הקבוצה פועלת ותמשיך לפעול על פי חוקי ותקנות ההתאחדות לכדורגל בישראל, מנכ"ל המועדון ביצע עבירה ומילא בגינה את חובותיו לחברה, אנו שמחים להיות מודל להשקעה וטיפוח בני הנוער והקהילה".

כמו כן, תמוה שלא ידעה על הרשעתו מאחר שיעקב קורצקי, חותנו לשעבר, הוא מנהל הספורט של עיריית רמת השרון וכי סילוק הורשע ביחד עם בני משפחתו.

מעיריית רמת השרון לא נמסרה תגובה. תגובתם המקורית לכתבה היתה: "מדובר בעמותה שמקבלת תמיכה מכספי העירייה. העמותה קיבלה תמיכה ע"פ דין. העירייה ומי ומטעמה אינם עוסקים במינויים הקשורים לעמותה. שאלות אלה מן הראוי שיופנו להנהלת העמותה."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות