אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפו כיצד הגיב האידאולוג הראשי של הימין הקיצוני בארה"ב לניצחון טראמפ צילום: גטי אימג'ס

צפו כיצד הגיב האידאולוג הראשי של הימין הקיצוני בארה"ב לניצחון טראמפ

"הייל טראמפ, הייל לעם שלנו, הייל לניצחון!" קרא ריצ'רד ספנסר לבאי הכנס השנתי של ארגונו והוסיף כי ניצחונו של טראמפ "העיר את הלבנים לזהותם", והתייחס אליהם כ"בני השמש"

22.11.2016, 13:14 | שירות כלכליסט

"הייל טראמפ, הייל לעם שלנו, הייל לניצחון!" - כך בירך ריצ'רד ספנסר, הנחשב לאידאולוג הראשי של הימין הקיצוני בארה"ב, ה-Alt-right, את הקהל שהגיע לכנס בוושינטון בשבת האחרונה.

הנוכחים הגיבו בתרועות, וחלקם אף בהצדעה במועל יד. הכנס, שנערך בבניין רונלד רייגן בבירה האמריקאית, לא רחוק מהבית הלבן, היה ההתכנסות השנתית של "המכון למדיניות לאומית", המוקדש בין היתר "למורשת, לזהות ולעתיד של אנשים ממוצא אירופי", ולפי הדיווחים נכחו בו כ-200 איש. בסרטון מתוך האירוע, שהועלה אמש לאתר ה"אטלנטיק", נראה ספנסר מצהיר בנאומו כי ניצחונו של טראמפ "העיר את הלבנים לזהותם", והתייחס אליהם כ"בני השמש".

'אלט-רייט', או הימין האלטרנטיבי, הוא מונח המתאר את הימין הקיצוני - אבל עם ניצחון טראמפ חלק מהדמויות המזוהות איתו תופסות את מרכז הבמה, וברשאם סטיב באנון, יו"ר הקמפיין של טראמפ שמונה לאחרונה על ידו להיות האסטרטג הראשי בבית הלבן. באנון עומד בראש 'ברייטברט', גוף החדשות המשמש כהגדרתו של באנון בתור "הפלטפורמה לאלט-רייט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות