אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: ההצלחה של לסטר סיטי הוסיפה 140 מיליון ליש"ט לתמ"ג האזורי צילום: אי פי איי

מחקר: ההצלחה של לסטר סיטי הוסיפה 140 מיליון ליש"ט לתמ"ג האזורי

לפי ארנסט אנד יאנג, האליפות המפתיעה בעונה שעברה הובילה להכנסה גבוה יותר לחנויות באזור, לספקי המועדון וגם לממשלת בריטניה

22.11.2016, 14:30 | שירות כלכליסט

הזכייה המפתיעה של לסטר סיטי באליפות אנגליה בעונה שעברה הוסיפה 140 מיליון ליש"ט לכלכלה המקומית בלסטר. כך על פי חישוב שנעשה על ידי ארנסט אנד יאנג.

קראו עוד בכלכליסט

הריצה לאליפות הובילה להוצאה נוספת של 193 מיליון ליש"ט על ידי תושבי המחוז ול-78 מיליון ליש"ט נוספים במיסים. הריצה הזו גם סייעה להוסיף 2,500 עבודות לשוק המקומי. ,  צילום: גטי אימג הריצה לאליפות הובילה להוצאה נוספת של 193 מיליון ליש"ט על ידי תושבי המחוז ול-78 מיליון ליש"ט נוספים במיסים. הריצה הזו גם סייעה להוסיף 2,500 עבודות לשוק המקומי. | צילום: גטי אימג'ס הריצה לאליפות הובילה להוצאה נוספת של 193 מיליון ליש"ט על ידי תושבי המחוז ול-78 מיליון ליש"ט נוספים במיסים. הריצה הזו גם סייעה להוסיף 2,500 עבודות לשוק המקומי. ,  צילום: גטי אימג

לסטר היא בירתו של מחוז הקרוי על שמה, לסטרשייר.

הריצה לאליפות הובילה להוצאה נוספת של 193 מיליון ליש"ט על ידי תושבי המחוז ול-78 מיליון ליש"ט נוספים במסים. הריצה הזו גם סייעה להוסיף 2,500 עבודות לשוק המקומי.

לפי המחקר, לסטר הוסיפה בשנה שעברה 140 מיליון ליש"ט לתוצר הגולמי המקומי: המועדון, הפעילויות שלו והתיירות של ימי משחק הוסיפו 110 מיליון ליש"ט לכלכלה המקומית; 18 מיליון ליש"ט משוייכים לכסף שהגיע לספקים המקומיים באופן עקיף ו-11 מיליון ליש"ט נוספו לתמ"ג המקומי בצורות אחרות.

לפי החישובים, כ-120 אלף איש באו מחוץ לעיר כדי לחזות בריצה האגדית של לסטר סיטי לאליפות הפרמיירליג והם הוסיפו 6.6 מיליון ליש"ט לכלכלה המקומית. לפי ארנסט אנד יאנג, ההצלחה של לסטר בליגת האלופות תוביל להכנסות של 8.4 מיליון ליש"ט מ-10,000 מבקרים לפחות.

"ההצלחה הספורטיבית תוביל להצלחה מסחרית ולצמיחה גם בעונת 2016/17", הסביר מארק גרגורי מארנסט אנד יאנג. "ככל שהמועדון יגדל יותר, ככה הוא יביא יותר אוהדים ויעסיק יותר אנשים. כמו כן, הוא גם יעבוד עם יותר ספקים מקומיים וישקיע יותר בקהילה מסביבו, במתקנים ובעסקים. הוא גם מסייע לפרופיל הגלובלי של האזור".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות