אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחזית האיומים של מעבדת קספרסקי ל-2017:

תחזית האיומים של מעבדת קספרסקי ל-2017:

פגיעה מתגברת במערכות תשלומים, שימוש גובר בפרסום דיגיטלי ועלייתם של ההדבקות קצרות המועד וכלי פריצה בהתאמה אישית

22.11.2016, 15:51 | מערכת כלכליסט

התחזיות השנתיות נערכות על ידי צוות הניתוח והמחקר הגלובלי של מעבדת קספרסקי (GReAT), והן מבוססות על טווח רחב של תובנות ועל תחומי המומחיות של חוקרי קספרסקי. תחזית האיומים לשנת 2017 כוללת בין היתר את השפעתם הגוברת של כלי פריצה בהתאמה אישית וכלים חד פעמיים, שימוש גובר באמצעי הטעיה להסתרת זהות תוקף, השבריריות של העולם המרושת והשימוש בהתקפות סייבר כנשק של לוחמת המידע.

• שקיעתם של ה- IoC – סממני פריצה: סממני פריצה (Indicators of Compromise – IoC) היו במשך זמן רב דרך מצוינת לזיהוי והבנת המאפיינים של קוד זדוני מוכר, כשהם מאפשרים לצד המגן לזהות הדבקה פעילה של הקוד. איתורו של ProjectSauron APT על ידי צוות GReAT חשף תמונה שונה מזו שכבר הכרנו. ניתוח של פעילות הקבוצה חשף פלטפורמת קוד זדוני עצמאית בה כל מאפיין השתנה עבור כל קורבן בנפרד. בכך, הפלטפורמה מייצרת IoC שאינם מאפשרים זיהוי אמין של קורבנות נוספים, אלא אם כן הם לוו באמצעי נוסף, כגון חוקי Yara1 חזקים.

• עלייתן של הדבקות קצרות מועד: ב-2017, צופה מעבדת קספרסקי לראות צמיחה של קוד זדוני השוכן בזיכרון (memory-resident malware) - קוד שאין לו עניין לשרוד אחרי האתחול הבא, אשר ימחק את ההדבקה מזיכרון המכשיר. קוד זדוני שכזה, המיועד לביצוע סיור שטח מקדים ואיסוף הרשאות, מתאים להפעלה בסביבות רגישות מאוד, בהן התוקפים מעוניינים להימנע מלעורר חשד או להיחשף.

• ייחוס כושל של מתקפות בשל הטעיות: בעידן שבו התקפות סייבר זוכות לתפקיד נרחב יותר ביחסים בינלאומיים, הניסיון לייחס מתקפה לגורם מסוים הופך בעיה מרכזית עבור מי שמנסים לבחור תגובה מתאימה – כגון מתקפת נגד. המאמץ לאתר את התוקפים עלול להביא לכך שיותר עבריינים יציעו מגוון רחב יותר של נוזקות מדף, יפנו לקוד זדוני מסחרי או לכלי תקיפה מבוססי קוד פתוח, או יגבירו את השימוש הנרחב ממילא בטקטיקות הטעיה (false flags) כדי לטשטש את עקבותיהם.

• צמיחת לוחמת המידע: ב-2016 התחלנו לראות שימוש גובר בהפצת מידע שדלף למטרות תוקפניות. סוג זה של התקפות צפוי להתגבר ב-2017. קיים סיכון כי תוקפים ינסו לנצל את המוכנות של אנשים לקבל מידע מניפולטיבי או סלקטיבי כעובדות.

• חשיפה מוגברת של תשתיות לפיגועי סייבר: תשתיות חיוניות ומערכות ייצור רבות מחוברות לאינטרנט, לעיתים קרובות עם מעט מאוד או כלל ללא הגנה. הפיתוי לפגוע בהן או לשבש את פעילותן עלול למשוך תוקפי סייבר, במיוחד כאלו עם כישורים מתקדמים ובמהלך תקופות של מתיחות גיאופוליטית.

• הריגול עובר למובייל: מעבדת קספרסקי צופה גידול בקמפיינים של ריגול ממוקד במובייל, כשמפעיליהם נהנים מהעובדה שתעשיית האבטחה תתקשה להשיג גישה מלאה למערכות הפעלה ניידות לצורך ניתוח פורנזי.

הדוח המלא “Kaspersky Lab Threat Predictions for 2017” זמין ב-Securelist

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות