אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקבצי הדיור בארה"ב העבירו את אלקטרה נדל"ן לשורה תחתונה חיובית

מקבצי הדיור בארה"ב העבירו את אלקטרה נדל"ן לשורה תחתונה חיובית

החברה סיימה את תשעת החודשים הראשונים של השנה ברווח של 5.7 מיליון שקל, מול הפסד של 32.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שערה

22.11.2016, 19:01 | אורן פרוינד

חברת אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו ובניהולו של גיל רושינק, פרסמה היום את תוצאות הרבעון השלישי, לצד סיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה. לנוכח העובדה שהחברה נמצאת במהלך אגרסיבי של מימוש ורכישת נכסים, הנתונים החשובים יותר הם אלה של תשעת החודשים.  

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות אלקטרה נדל"ן  בתשעת החודשים הראשונים של 2016 הסתכמו בכ-70.1 מיליון שקל, ירידה של 2% לעומת התקופה המקבילה. עיקר השינוי מיוחס לירידה בהכנסות מדמי שכירות, שמקורה במימוש נכסים שביצעה החברה במהלך 2015. סיבה נוספת לירידה נוגעת לכך שבשנה שעברה נכללו הכנסות ממכירת משרדים בפרויקט יזמי בישראל.

עיקר הכנסות החברה בתשעת החודשים הראשונים של 2016 נבע מחלק החברה בתקבולים מעמלות רכישה של מקבצי דיור בארה"ב וכן מהכרה ברווח ממכירת משרדים בפרויקט יזמי בישראל "פרויקט סוהו". החברה המשיכה לקדם את פעילות מקבצי הדיור בארה"ב ובמהלך הרבעון השלישי השלימה שתי עסקאות, יחד עם שותפיה, לרכישת 650 דירות בסכום כולל של כ-66 מיליון דולר. חלק החברה בהון המושקע מסתכם בכ-3.4 מיליון דולר.

בסך הכל מחזיקה כיום החברה, יחד עם שותפיה, פורטפוליו הכולל כ-13,220 יחידות דיור בהשקעה כוללת של כ-1.4 מיליארד דולר - ההון שהוזרם לצורך העסקאות הינו כ-400 מיליון דולר וחלקה של אלקטרה נדל"ן בהון שהושקע עומד על כ-37 מיליון דולר.

 

הרווח התפעולי של החברה בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2016 טיפס משמעותית לכ-33.3 מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של כ-7.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה. עיקר העלייה נבעה משיפור בחלק החברה בתוצאות חברות המטופלות לפי השווי המאזני שעלה לכ-44.9 מיליון שקל בשל פעילות המקבצים בארה"ב, בהשוואה לכ-10.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה. בנוסף רשמה החברה התאמות שווי הוגן ומימוש נכסים מניבים בהיקף של כ-1.8 מיליון שקל, וזאת לעומת הפסד של כ-10 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

בשורה התחתונה רשמה אלקטרה נדל"ן בתשעת החודשים רווח נקי של 5.7 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-35.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנת 2015.

גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות