אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דנה עזריאלי: "נכפיל את שטחי הנדל"ן שלנו בישראל בשנים הקרובות" צילום: אבישי פינקלשטיין

דנה עזריאלי: "נכפיל את שטחי הנדל"ן שלנו בישראל בשנים הקרובות"

עזריאלי סיימה את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 279 מיליון שקל, קצת יותר מפי 2.5 לעומת הרווח ברבעון המקביל. זאת בין היתר הודות לעלייה בשכר הדירה בנכסים הקיימים וכן באמצעות רכישה של נכסים נוספים

23.11.2016, 09:46 | אורן פרוינד

קבוצת עזריאלי, מחברות הנדל"ן הגדולות בישראל שמנוהלת על ידי יובל ברונשטין, המשיכה גם ברבעון השלישי של 2016 להציג צמיחה בנכסים. עזריאלי סיימה את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 279 מיליון שקל, קצת יותר מפי 2.5 לעומת הרווח ברבעון המקביל, שנבע גם משערוך (רווח שנרשם בגין עליית ערך בנכסים) של 127 מיליון שקל, אולם גם מצמיחה טבעית בנכסים הקיימים וכניסה של נכסים חדשים.

דנה עזריאלי, בעלת השליטה בקבוצת עזריאלי , צילום: עמית שעל דנה עזריאלי, בעלת השליטה בקבוצת עזריאלי | צילום: עמית שעל דנה עזריאלי, בעלת השליטה בקבוצת עזריאלי , צילום: עמית שעל

סך ההכנסות הנקיות משכירות נטו (NOI) ברבעון השלישי עלו בכ-4% והסתכמו בכ-328 מיליון שקל. עזריאלי הגדילה את ההכנסות והרווחים שלה גם באמצעות עלייה טבעית בשכר הדירה בנכסים הקיימים וגם באמצעות רכישה של נכסים נוספים במהלך השנה. שני הנכסים שנוספו לעזריאלי השנה הם פרויקט דיור מוגן ברעננה ובניין משרדים חדש בארה"ב. הנכסים הקיימים רשמו צמיחה של 3% במדד ה-NOI והסתכמו בכ-290 מיליון שקל.

הצמיחה בנכסים הקיימים התאפשרה בין השאר הודות לעלייה של 6% בפדיונות של השוכרים בקניונים של עזריאלי במהלך הרבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל. שכר הדירה מוצמד ברב החוזים לפדיונות של השוכרים ומכאן העלייה. בשורה התחתונה רשמה עזריאלי גידול של כ-8% במדד ה-FFO לרבעון השלישי לשנת 2016 המיוחס לפעילות הנדל"ן, שהסתכם לכ-244 מיליון שקל.

רווחי השערוך של עזריאלי נבעו משני נכסים. הראשון הוא פרויקט דיור המוגן בראשונים ששוערך בעקבות כללי החשבונאות שמחייבים לשערך כשהנכס מגיע לשיווק של 50% מסך שטחי המסחר. הנכס השני הוא עזריאלי טאון בתל אביב שהקרקע שלו נרכשה על ידי עזריאלי לפני שנתיים תמורת 240 מיליון שקל מידי קופת חולים כללית ועברה לבעלותה של עזריאלי רק באוגוסט האחרון. במועד העברת הבעלות החברה נדרשת לשערך את הנכס.

דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי, אמרה שעזריאלי צפויה להגדיל משמעותית את מצבת הנכסים שלה. "השלמת הפרויקטים הנוכחיים שלנו בשנים הקרובות, צפויה כמעט ולהכפיל את שטחי הנדל"ן המניב בישראל שבבעלות הקבוצה; מדובר בהגדלה משמעותית של ה-NOI כבר בעתיד הקרוב, וכן הרחבה משמעותית של הנוכחות שלנו במקומות הצומחים בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות