אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שביתה במכללה למינהל בחוגים למינהל עסקים, תקשורת ופסיכולוגיה צילום: google map

שביתה במכללה למינהל בחוגים למינהל עסקים, תקשורת ופסיכולוגיה

ועד הסגל האקדמי משבית את הלימודים, משום שהסגל הסכים להפחתת שכר זמנית של 40% במסגרת ההסכם הקיבוצי. באוקטובר פג תוקף ההפחתה, וההנהלה מסרבת לשלם את מלוא המשכורות

23.11.2016, 14:03 | ספי קרופסקי
ועד הסגל האקדמי במכללה למנהל השבית החל מהבוקר (ד') את בתי הספר למנהל עסקים, תקשורת ופסיכולוגיה לאחר שהמגעים בינם לבין הנהלת המוסד האקדמי פוצצו אמש. מהמכללה נמסר כי הלימודים בבתי הספר למשפטים, כלכלה ועיצוב מתקיימים כרגיל, וכי ייתכנו שיבושים בלימודים בבית הספר למדעי ההתנהגות. בתי הספר הללו צפויים לשבות החל מהיום ועד להודעה חדשה.

הוועד הכריז כבר לפני כחודשיים על סכסוך עבודה לאחר שההנהלה הודיעה כי אין בכוונתה לקיים הסכם הקיבוצי עליו חתמה ב-2015. במסגרת ההסכם, הסכים הסגל האקדמי להפחתת שכר בגובה של 40% לפרק זמן מסוים בלבד, כחלק מתוכנית התייעלות כלכלית שעברה המכללה, שתוקפה היה אמור להסתיים באוקטובר 2016. כלומר, חברי הסגל החתומים על ההסכם הקיבוצי היו אמורים לקבל את משכורותיהם המלאות – כפי שהשתכרו לפני הליך ההתייעלות – החל מה-1 לנובמבר.

קראו עוד בכלכליסט

אולם לדברי ועד הסגל האקדמי המשכורות המלאות לא שולמו והנהלת המכללה אף הבהירה להם כי כלל אין בכוונתה לשלם להם את מלוא השכר כפי שסוכם. ברקע הדברים טוענים בוועד כי הנהלת המכללה מנסה לפגוע בהתאגדות המרצים.

המכללה למינהל בראשון לציון, צילום: google map המכללה למינהל בראשון לציון | צילום: google map המכללה למינהל בראשון לציון, צילום: google map

הסגל האקדמי במכללה נחלק למאות מרצים החתומים על ההסכם קיבוצי ובהם מרצי בתי הספר לתקשורת, מנהל עסקים, מדעי ההתנהגות ופסיכולוגיה, ומאות מרצים נוספים החתומים על הסכמים אישיים, רובם בבתי הספר למשפטים, כלכלה ועיצוב. הפרדה זו מסבירה מדוע חלק מבתי הספר במכללה אינו שובת היום. במכללה עצמה הממוקמת בראשון לציון לומדים כ-8,500 תלמידים.

מוועד הסגל האקדמי נמסר כי "אנו קוראים להנהלת המסלול האקדמי המכללה למינהל להתעשת במהירות ולשוב ולהידבר עם חברי הוועד במטרה לפתור את המחלוקות, ויפה שעה אחת קודם. לא נסכים לקבל התנהלות כוחנית, אלימה וחד צדדית של ההנהלה, ולא נסכים לתכתיבים פוגעניים שנועדו להלך אימים על הסגל האקדמי ועל חברי ועד הסגל האקדמי. כואב ועצוב לראות כיצד מנסה ההנהלה לפגוע ולהתיש את המשאב היקר והחשוב לה מכל, סגל המרצים האיכותיים שהצליחה לגבש במהלך השנים".

מהנהלת המכללה נמסר כי "לצערנו, בניגוד לחלק הארי של מרצי המכללה ועובדי הסגל המנהלי, ועד דור א' של מרצי המכללה מסרב להכיר במציאות והשינויים שחלו בשוק ההשכלה הגבוהה, שהפך לשוק שבו ההיצע עולה בהרבה על הביקוש. נציגי הוועד מסרבים להבין שהמכללה למנהל אינה נהנית מתקצוב מדינה או מדוד עשיר שימלא את גירעונותיה, אם יהיו כאלו. הנהלת המסלול פועלת באחריות מרבית על מנת לשמור על תקציב מאוזן, למנוע התייקרות שכר הלימוד על מנת לממן את משכורות אותם מרצים, או להתפשר על הרמה האקדמית של המסלול. נעשה הכל על מנת למנוע פגיעה בסטודנטים הלומדים בבתי הספר שישבתו". וכדי לתרגם את המלים למעשים, הודיעה הנהלת המכללה על חלוקת קפה ומאפה חינם בזמן השביתה וכן שלא תגבה כסף בחניה הצמודה למוסד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות