אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט מציעה פשרות לאיחוד האירופי כדי לקבל אישור לרכישת לינקדאין צילום: בלומברג

מיקרוסופט מציעה פשרות לאיחוד האירופי כדי לקבל אישור לרכישת לינקדאין

כדי להפיג את החששות באיחוד האירופי מההשלכות המונופוליסטיות של העסקה מיקרוסופט מוכנה לאפשר למתחרות גישה לאפליקציית האאוטלוק ולכלי הפיתוח שלה

23.11.2016, 14:37 | הראל עילם
ביוני האחרון מיקרוסופט הכריזה על כוונתה לרכוש את לינקדאין תמורת לא פחות מ-26 מיליארד דולר. אבל החברה מתקשה לקבל את האישורים האחרונים לעסקה מידי הרגולטורים באיחוד האירופאי, וכעת מוכנה להציע לנציגי האיחוד פשרות מפליגות לכת על מנת שהיא תצא לפועל.

קראו עוד בכלכליסט

דיווח של "הוול סטריט ג'ורנל", שמבוסס על מקורות אנונימיים בתוך החברה, טוען שמיקרוסופט הציעה בין השאר לאיחוד האירופי שהיא תאפשר גם לרשתות חברתיות מתחרות לגשת בצורה מלאה לאפליקציות האאוטלוק שלה.

העסקה כבר זכתה לאישור הרגולטורים בארה"ב ובמדינות נוספות, צילום: מיקרוסופט העסקה כבר זכתה לאישור הרגולטורים בארה"ב ובמדינות נוספות | צילום: מיקרוסופט העסקה כבר זכתה לאישור הרגולטורים בארה"ב ובמדינות נוספות, צילום: מיקרוסופט

האיחוד האירופאי מודאג כמובן מהשלכות המונופוליסטיות של העסקה – הדבר יתן למיקרוסופט שליטה בכמה ממאגרי המידע העסקיים הגדולים ביותר בעולם. הנכונות של מיקרוסופט לאפשר גם לחברות אחרות להתחבר לתוכנית האאוטלוק היא משמעותית, בהתחשב בכך שזה חוד החנית של האסטרטגיה של מיקרוסופט עם לינקדאין. החברה מקווה כי על ידי חיבור פלטפורמת אאוטלוק עם מאגר המידע של לינקדאין, מיקרוסופט תוכל, למשל, להציע ללקוחותיה לידים אפשריים, המבוססים על משתמשים רלבנטיים בלינקדאין, שנמצאו על ידי ניתוח מעמיק ומציאת תובנות באאוטלוק.

פלטפורמת אאוטלוק כוללת מספר כלי פיתוח, תוכנות דואר אלקטרוני, כלי התמשקות למערכות מידע ארגוניות (כולל כאלו המבוססות על כלי הענן של מיקרוסופט, אורקל וסיילספורס), כלי התמשקות לאופיס וכן את אפליקציות היומנים של מיקרוסופט. מיקרוסופט גם התחייבה שהיא תאפשר ליצרניות רכיבים לנטרל חלק מהכלים שישולבו בתוך ווינדוס, אופיס ואאוטלוק כחלק מהאינטגרציה המתוכננת עם לינקדאין.

העסקה כבר אושרה על ידי רגולטורים בארצות הברית, קנדה, ברזיל ודרום אפריקה. מיקרוסופט הכריזה שהיא אינה זקוקה לאישור של רגולטורים בסין, יפן או דרום קוריאה – ברכה עבור החברה, בהתחשב בכך שמיקרוסופט עדיין נמצאת על הכוונת של הרגולטורים בסין.

האיחוד האירופאי אמור לתת את התשובה הסופית שלו על המיזוג ב-6 לדצמבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות