אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נבות תל-צור, סנגורו של אולמרט יושעה לשנה ממקצוע עריכת הדין והתיק הפלילי נגדו ייגנז צילום: עמית שעל

נבות תל-צור, סנגורו של אולמרט יושעה לשנה ממקצוע עריכת הדין והתיק הפלילי נגדו ייגנז

זאת, בשל התנהלותו של עו"ד תל-צור מול שולה זקן, ראש לשכתו של ראש ההמשלה לשעבר אהוד אולמרט. על פי הקובלנה המשמעתית נפגש תל-צור עם זקן וייעץ לה שלא לחתום על הסדר טיעון, מתוך כוונה לסייע לאינטרס של אולמרט חברו, וזאת על אף שבין זקן לאולמרט היה ניגוד אינטרסים באותו עניין

23.11.2016, 14:49 | תומר גנון

פרקליט המדינה הגיש היום לבית הדין המשמעתי המחוזי של לשכת עורכי הדין בת"א קובלנה משמעתית נגד עו"ד נבות תל-צור, בגין עבירה של התנהגות שאינה הולמת את מקצוע עריכת הדין. זאת, בשל התנהלותו של עו"ד תל-צור מול שולה זקן, ראש לשכתו של ראש ההמשלה אהוד אולמרט המרצה עונש מאסר על קבלת שוחד בפרשת הולילנד.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, הודיעו הצדדים לבית הדין כי הגיעו להסדר טיעון, לפיו עו"ד תל-צור יודה בעובדות הקובלנה המשמעתית ובעבירה של התנהגות שאינה הולמת, והצדדים יעתרו בהסכמה לגזור עליו 12 חודשי השעיה בפועל מעריכת דין וכן השעיה על-תנאי, לתקופה שיקבע בית הדין.

עו"ד נבות תל צור, צילום: עמית שעל עו"ד נבות תל צור | צילום: עמית שעל עו"ד נבות תל צור, צילום: עמית שעל

בקובלנה המשמעתית נאמר, כי עו"ד תל-צור היה חברו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הוא ייצגו בעבר בעניינים שונים, ייעץ לו ודאג לאינטרסים שלו גם בתיקים בהם לא ייצג אותו. שולה זקן, ששימשה כראש לשכתו של אולמרט, נהגה להיוועץ בתל-צור ולתת בו אמון, הגם שלא ייצג אותה. בתקופה שנגד אולמרט וזקן התנהל משפט הולילנד, נפגשה זקן ביוזמתה עם אולמרט כדי לשמוע את עמדתו על הסדר הטיעון שהוצע לה, והוא הציע לה להיפגש עם תל-צור.

תל-צור אכן נפגש עם זקן לבקשתה, בבית אמה, וזאת ללא ידיעתם של עורכי דינה. בפגישה דן תל-צור עם זקן וייעץ לה בקשר להסדר הטיעון. הוא המליץ לה שלא לחתום עליו, מתוך כוונה לסייע לאינטרס של אולמרט חברו, וזאת על אף שבין זקן לאולמרט היה ניגוד אינטרסים באותו עניין. בהמשך לפגישה, הציע תל-צור לזקן, בשמו של אולמרט, שאולמרט יפעל לכך שמקורבים אליו ישלמו לזקן שכר עבודה מוגדל וכן יעניקו לה סיוע כספי למימון סניגור פרטי, במידה שלא תמשיך להיות מיוצגת על ידי סניגוריה.

הקובלנה הוגשה בידי פרקליט המדינה, בהיותו אחד מארבעת הגופים שחוק לשכת עורכי הדין העניק להם סמכות (מקבילה) להגיש קובלנה בשל עבירת משמעת. במקביל, הוחלט כי התיק הפלילי נגד עו"ד תל-צור ייגנז.

מעו"ד תל-צור נמסר: "קיבלתי בסיפוק רב את הודעת פרקליט המדינה על גניזת התיק הפלילי בענייני בעקבות הליך השימוע. סגירת התיק הפלילי משמעותה אחת – לא דבק רבב פלילי בהתנהלותי. מלכתחילה וכך הודעתי בעבר על יסוד ניסיון של 30 שנה כסנגור, ברור היה כי לא עברתי כל עבירה פלילית, וכי זו המסקנה האפשרית היחידה. אני מברך אפוא את פרקליט המדינה על החלטתו זו. אני מקבל על עצמי את הביקורת מבחינת הנראות, על התנהלותי בפרשה זו, בעצם קיום הפגישה עם שולה זקן בהיותי מקורב לאולמרט. לפיכך, נטלתי אחריות במישור המשמעתי, תוך הטלת סנקציה, על מנת להביא פרשה זו לידי סיום ולהותירה מאחורי. עבודת הסנגוריה מהווה עבורי שליחות חשובה מאין כמוה ובתום פסק הזמן בכוונתי לשוב לפעול כסניגור ולהגן על חשודים ונאשמים, על מנת להבטיח את זכויותיהם ועשיית משפט צדק בעניינם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
ככה הורסים מדינה, את שלטון החוק כבר הרסו
הרי על דבר זהה לחלוטין הורשע כספי שקשוקה, בפלילים עת עשה אותו דבר בפגישה הלילית, עבור עמר מאגד, זה שאדם לא יכול לקבל רשיון לנהוג במונית אם הורשע בפלילים ושקשוקה הורשע ומנהל משרד עורכי דין זה עניין אחד, ועניין שני הוא איך יכול להיות שאחד מורשע בפלילים וחברו מאותו משרד מקבל שפכטל וצבע והולך הביתה עם צוחק.. אוי למדינה שאלה פרקליטיה שהופכים להיות שופטיה...
פולישוק  |  09.12.16
לכל התגובות