אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר של ה-BBC: מחירי הכרטיסים בפרמיירליג הופחתו או הוקפאו צילום: גטי אימג'ס

סקר של ה-BBC: מחירי הכרטיסים בפרמיירליג הופחתו או הוקפאו

מחיר ממוצע של הכרטיס למבוגר הזול ביותר למשחק בית בפרמיירליג ירד ב-6% ל-29.05 ליש"ט ומחיר ממוצע של הכרטיס היקר ביותר למשחק חוץ צנח ב-37% ל-29.44 ליש"ט

23.11.2016, 16:13 | שירות כלכליסט

העלות של כרטיסים למשחקי הכדורגל באנגליה, שבמשך שנים נחשבה לגבוהה מדי לצופה בעל ההכנסה הממוצעת, נפלה בעונה הראשונה של חוזי השידור החדשים בשווי שיא של 8 מיליארד ליש"ט, כך על פי סקר שערכו ב-BBC.

קראו עוד בכלכליסט

 "בחוזה הנוכחי בשווי 8.3 מיליארד ליש"ט, הפרמיירליג יכולה להרשות לעצמה להכניס את כל האוהדים בחינם לכל המשחקים, ועדיין יישאר אותו סכום כסף כפי שהרוויחו בחוזה הקודם",, צילום: גטי אימג "בחוזה הנוכחי בשווי 8.3 מיליארד ליש"ט, הפרמיירליג יכולה להרשות לעצמה להכניס את כל האוהדים בחינם לכל המשחקים, ועדיין יישאר אותו סכום כסף כפי שהרוויחו בחוזה הקודם", | צילום: גטי אימג'ס  "בחוזה הנוכחי בשווי 8.3 מיליארד ליש"ט, הפרמיירליג יכולה להרשות לעצמה להכניס את כל האוהדים בחינם לכל המשחקים, ועדיין יישאר אותו סכום כסף כפי שהרוויחו בחוזה הקודם",, צילום: גטי אימג

הסקר מצא שמעל שני שלישים ממחירי הכרטיסים הופחתו או הוקפאו העונה, כך שבחלק מהמקרים כרטיס למשחק חוץ בפרמיירליג עולה יותר מכרטיס למשחק בליגה הבכירה. הקבוצות בפרמיירליג גם הציבו תקרה של 30 ליש"ט למחירי כרטיסים לאוהדי הקבוצה המארחת.

"המועדונים מקשיבים לאוהדים ודואגים שהכדורגל בפרמיירליג יהיה בר השגה ובמקביל ישמור על תחרותיות ועניין", נמסר בהצהרה שפרסמה הפרמיירליג.

הודות לחוזיה השידור החדש התקף בין 2016-2019, כל אחד מהמועדונים בליגה הבכירה ירוויח סכום מינימאלי של 100 מיליון ליש"ט, וכתוצאה מכך נראה שהקלו את הנטל על האוהדים.

הסקר מצא שהעלות הממוצעת של הכרטיס למבוגר הזול ביותר למשחק בית בפרמיירליג ירדה ב-6% מ-30.95 ליש"ט ל-29.05 ליש"ט, בעוד שההגבלה של 30 ליש"ט לכל היותר לכרטיס למשחק חוץ הובילה לכך שהעלות הממוצעת של הכרטיס היקר ביותר למשחק חוץ נפלה ב-37% מ-46.44 ליש"ט ל-29.44 ליש"ט.

מלקולם קלארק, יו"ר פדרציית האוהדים של הכדורגל האנגלי מאמין כי המחירים עשויים לרדת אף יותר. "בחוזה הנוכחי בשווי 8.3 מיליארד ליש"ט, הפרמיירליג יכולה להרשות לעצמה להכניס את כל האוהדים בחינם לכל המשחקים, ועדיין יישאר אותו סכום כסף כפי שהרוויחו בחוזה הקודם", אמר ל-BBC. "זה עוזר להבין מהי כמות הכסף שהם מרוויחים פה".

 

בפרמיירליג מקיימים דיונים בימים אלו על יציעי עמידה, שעשויים להוריד את המחיר הממוצע של כרטיס באחוזים ניכרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות