אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "אין לי מחויבות משפטית לעזוב את האימפריה הכלכלית שלי" צילום: איי אף פי

טראמפ: "אין לי מחויבות משפטית לעזוב את האימפריה הכלכלית שלי"

הנשיא הנבחר הסביר בראיון כי מותג טראמפ " לוהט יותר כעת מכפי שהיה בעבר". עם זאת, הוא ציין כי ינסה לבודד את עצמו מעסקיו, אותם ינהלו שלושה מילדיו. טראמפ אף נסוג מכמה מהבטחות הקמפיין שלו; גם בענייני איכות הסביבה חזר בו מהצהרותיו בקמפיין כי שינויי האקלים הם שקר

23.11.2016, 15:31 | שירות כלכליסט

דונלד טראמפ מדגיש כי אין לו שום מחויבות חוקית להפריד בין האימפריה העסקית שלו וכהונתו בבית הלבן. בראיון שהעניק אתמול (ג') ל"ניו יורק טיימס", הסביר הנשיא הנבחר שמותג טראמפ "הוא לוהט יותר כעת מכפי שהיה בעבר". עם זאת, ציין כי ינסה למצוא דרך לבודד את עצמו מעסקיו, אותם ינהלו שלושת ילדיו הבוגרים. לדבריו, הוא יתקשה למכור את עסקיו, שכן מדובר בעיקר באחזקות נדל"ן.

קראו עוד בכלכליסט

"החוק הוא לגמרי בצד שלי", אמר, זאת בעוד שלדבריו המבקרים שלו דורשים ממנו לעשות דברים שאינו מוכן, כולל להתרחק מילדיו בזמן שהם מנהלים את העסקים. "אם אנשים מסוימים יקבלו את מבוקשם, אני לא אראה יותר את בתי איוונקה", הוסיף. בדומה, טראמפ הסביר כי החוקים נגד מינוי מקורבים אינם מונעים ממנו למנות את חתנו ג'ארד קושנר לתפקיד בכיר. אך על מנת להימנע ממראית עין של ניגוד אינטרסים הוא שוקל למנות את קושנר לשליח מיוחד האחראי על קידום תהליך השלום במזה"ת.

דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי דונלד טראמפ | צילום: איי אף פי דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי

"נשיא ארה"ב רשאי שיהיו לו ניגודי אינטרסים כפי שיחפוץ, אך איני מעוניין בזה", אמר, אך ציין כי קושנר היהודי "יכול לסייע" בפתירת המחלוקות בין ישראל והפלסטינים. "אני אשמח להיות הנשיא שיעשה שלום בין ישראל והפלסטינים", הצהיר והוסיף כי קושנר יהיה טוב בזה.

בראיון, שהתקיים בקומה ה-16 בבניין הניו יורק טיימס בניו יורק, הודה טראמפ כי התפקיד החדש שלו מעורר בו יראת כבוד. "זו עבודה מלחיצה, אבל אני לא נלחץ ממנה", הוסיף. באותו הראיון חזר בו טראמפ גם מכמה מהבטחות הקמפיין שלו, ביניהן פתיחת חקירה נגד הילרי קלינטון ונטישת הסכם האקלים העולמי. "אני לא רוצה לפגוע בקלינטונים, באמת שלא", הסביר את שינוי הגישה כלפי יריבתו.

"אוציא את ארה"ב מהסכמי אקלים בינ"ל"

טראמפ אמנם שינה את דעתו בנוגע לשינויי אקלים, אך הוא כנראה לא יפעל למען שימור הסביבה. הנשיא הנבחר של ארה"ב שינה את גישתו מימי הקמפיין, אז טען ששינוי אקלים הוא "תכסיס" שהגו הסינים על מנת להפוך את חברות הייצור האמריקאיות לפחות תחרותיות, והסכים להודות שיש קשר מסוים בין פעולות של בני אדם ושינויי האקלים.

"אני חושב שיש קשר מסוים", הודה בראיון ל"ניו יורק טיימס". "קשר מסוים, זה תלוי כמה". אולם, הוא הוסיף וציין כי יהיה זה יקר מדי למדינה לפעול בנושא, והוא בכל זאת מתכוון להוציא את ארה"ב מהסכמי אקלים בינלאומיים, בראשם הסכם האקלים שהושג בשנה שעברה בוועידת פריז. "הכל תלוי כמה זה יעלה לחברות שלנו", אמר. "אתם חייבים להבין, בשלב זה החברות שלנו לא תחרותיות".

לדבריו, מדינות אחרות לא מצייתות לחוקים, זאת בנוסף לכך "שהרבה יותר זול לחברות במדינות הללו לייצר מוצרים. לכן, אני מתכוון לחקור את הנושא לעומק, ואני חושב שיהיה לי קול חשוב בנושא. ואני חושב שמקשיבים לקול שלי, במיוחד על יד אנשים שלא מאמינים בזה. ככה שניידע אתכם במה שאנחנו מתכוונים לעשות".

אם טראמפ לא ישנה לגמרי את עמדתו, הוא יהפוך למנהיג היחיד בעולם שמכחיש את ערימת הוכחות המדעיות על התחממות כדור הארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות