אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזית גלוב לא צומחת; "ייתכן ונרחיב פעילות בישראל" צילום: יוסי זליגר

גזית גלוב לא צומחת; "ייתכן ונרחיב פעילות בישראל"

ההכנסות הנקיות משכירות של חברת המרכזים המסחריים לא צמחו והסתכמו ב־1.1 מיליארד שקל ברבעון השלישי של השנה. ה־FFO של גזית גלוב ירד ב־9% ועמד על 144 מיליון שקל

23.11.2016, 20:07 | אורן פרוינד

"אנחנו כרגע לא מתכוונים למכור את פעילות גזית בישראל. אנחנו בונים נכס חדש בראשון לציון ואנחנו משפרים שני נכסים קיימים. ייתכן ונרחיב את הפעילות לנכסים חדשים", אמרה אתמול ל"כלכליסט" מנכ"לית גזית גלוב רחל (רוחה) לוין לאחר פרסום תוצאות הרבעון השלישי.

קראו עוד בכלכליסט

גזית גלוב סיימה את הרבעון השלישי ללא צמיחה ב־NOI (הכנסות נקיות משכירות), שעמדו על 1.06 מיליארד שקל. ה־FFO (רווח נקי בני�כוי הפחתות חד־פעמיות) ירד ב־9% ל־144 מיליון שקל. לטענת לוין, ה־NOI קפא בעקבות מכירה של נכסים במהלך השנה, בעיקר בפינלנד ומהשפעות של הפרשי מט"ח, בעיקר הדולר הקנדי. בגזית גלוב, שסובלת מזה מספר רבעונים מחולשה בעקבות החשיפה שלה למט"ח במדינות אירופה הנורדיות, הסבירו כי הירידה ב־FFO לעומת הרבעון המקביל נובעת מהדשדוש ב־NOI, הנפקת המניות שהושלמה בסוף 2015 ומכירת מניות של החברות־הבנות שהשפיעו לשלילה.

הרווח המיוחס לבעלי מניות ברבעון השלישי הסתכם ב־381 מיליון שקל (1.98 שקל למניה בדילול) לעומת הפסד של 92 מיליון שקל (0.52 שקל למניה בדילול) ברבעון המקביל. אלא שהפער בין התקופות נובע משערוכי נדל"ן של 291 מיליון שקל שביצעה במהלך הרבעון השלישי לעומת יציבות ברבעון המקביל. שערוכי הנדל"ן (עליית שווי בנכסים) נבעו משינוי בשיעורי ההיוון על הנכסים בעקבות שיפור בנכסים. בעקבות שערוכי הנדל"ן והעלייה ברווח הנקיף ההון העצמי גדל ב־4% ל־7.8 מיליארד שקל ברבעון השלישי. יחס החוב נטו לסך מאזן (LTV) ירד בכ־60 נקודות בסיס והסתכם בסוף בספטמבר 2016 ב־50.7%, לעומת 51.3% בסוף 2015. גזית גלוב תחלק דיבידנד רבעוני של 0.35 שקל למניה.

רחל רוחה לוין מנכ"לית קב רחל רוחה לוין מנכ"לית קב' גזית גלוב רחל רוחה לוין מנכ"לית קב

לאחר תאריך המאזן השלימה גזית גלוב שתי עסקאות מהותיות. החברה־הבת Equity One הודיעה כי תתמזג עם ענקית הנדל"ן האמריקאית Regency Centers. החברה הממוזגת תהיה חברת מרכזי המסחר הגדולה ביותר בארה"ב עם נכסים בשווי 15.6 מיליארד דולר וגזית גלוב תהיה בעלת המניות הגדולה ביותר. עסקה נוספת הייתה רכישת 33% מהבעלות על Shopping Cidade Jardim בעיר סאו פאולו בתמורה ל־410 מיליון ריאל (130 מיליון דולר).

"אנחנו מקדמים את האסטרטגיה להתקרבות לנכסים. מכרנו מניות ב־BR MALLS בברזיל, קנינו נכס מסחרי בברזיל וסגרנו את העסקה לרכישת השותף שלנו בגזית ישראל. יש עוד מהלכים, שאני לא יכולה לפרט", אמרה לוין. מתחילת השנה הובילה חברת המרכזים המסחריים, שפועלת ביותר מ־20 מדינות, אסטרטגיה, שכוללת יותר אחזקות נדל"ן פרטיות על חשבון ציבוריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות