אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזם התחבורה השיתופית מקפיץ את ההכנסות והרווחים של שגריר

מיזם התחבורה השיתופית מקפיץ את ההכנסות והרווחים של שגריר

מערך השכרת הרכבים שמפעילה שגריר הציג צמיחה של 30% מתחילת השנה. הקבוצה רשמה עלייה של 17% בהכנסות ועברה מהפסד לרווח של 1.8 מיליון שקל

24.11.2016, 11:55 | ניר טל

מערך התחבורה השיתופית "אוטותל" שמקימה עיריית תל אביב העביר את קבוצת שגרירלרווח נקי ברבעון השלישי - הקבוצה סגרה את הרבעון עם רווח נקי של 1.8 מיליון שקל, מול הפסד של מיליון שקל ברבעון המקביל. ההכנסות רשמו עלייה של 17% ל-46 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

מיזם אותוטל המתופעל על ידי החברה הבת של שגרי קאר2גו צפוי להתחיל לפעול במהלך המחצית השנייה של 2017 ולכלול כ-250 מכוניות מיני. שגריר פועלת בשני תחומי פעילות מרכזיים: תחום שירותי הדרך ותחום השכרת ושיתוף רכבים. בחברה מייחסים את הגידול ברווחיות לפעילות המיזם העירוני.

תחום השכרת הרכבים אחראי אמנם לחלק קטן בהכנסות שגריר שבשליטת DBSI אולם בשלושת החודשים הראשונים של השנה הוא הציג צמיחה של 30%, מול עלייה של 12% בפעילות הליבה של שירותי הדרך.

התחום אף מציג שיעור מרשים של רווחיות תפעולית, 14.1% מתחילת השנה, מול שיעור רווחיות תפעולית של 4% בפעילות שירותי הדרך. "מגזר שיתוף הרכבים מהווה מנוע צמיחה חשוב עבור קבוצת שגריר", אמר מנכ"ל החברה יוסי רגב. שגריר נהנתה ברבעון גם מצמצום משמעותי בהוצאות המימון.

לפני שבוע וחצי דיווחה החברה כי היא מתכוונת להשתתף במכרז להקמת מערך תחבורה של רכבים חשמליים באזור מפרץ חיפה, שייפתח ברבעון השלישי של 2017. במהלך הרבעון השלישי של שנת 2017. הפרויקט בחיפה מתוקצב ע"י המשרד להגנת הסביבה וקק"ל, וזכייה בו תיתן דחיפה חזקה לשגריר, המכוונת את הצמיחה העתידית שלה לתחום.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות