אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
י"ר הבורסה אמנון נויבך יורד לחצי משרה, סמכויותיו יקוצצו ושכרו יופחת צילום: אוראל כהן

י"ר הבורסה אמנון נויבך יורד לחצי משרה, סמכויותיו יקוצצו ושכרו יופחת

על רקע המתיחות בין נויבך לדירקטוריון הוחלט כי מעתה והלאה לא יוכל להתערב בניהול השוטף, ויתמקד בפיקוח בלבד - עלות שכרו תרד ל-50 אלף שקל בחודש

24.11.2016, 16:14 | גולן חזני

יו"ר הבורסה אמנון נויבך יירד לפעילות של יומיים בשבוע בלבד - ועלות שכרו תעמוד על 50 אלף שקל בחודש. זהו הסיכום אליו הגיעו חברי דירקטוריון הבורסה שניהלו את המו"מ מול היו"ר. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסכמות, סמכויותיו של נויבך יתמצאו בפיקוח על הפעילות, מבלי להתערב בניהול השוטף של הבורסה - אחריות הניהול תהיה כולה בידי המנכ"ל החדש איתי בן זאב, שיייכנס לתפקידו בתחילת ינואר 2017.

על פי הודעה שפירסמה הבורסה, "הסיכום שהושג ברוח טובה יאפשר לבורסה להמשיך במסלול הצמיחה שלה ולהתמודד עם האתגרים הרבים העומדים לפניה. הסיכום יוצר הבחנה ברורה בין תפקיד היו"ר והדירקטוריון שיתמקדו בפיקוח על פעילותה של הבורסה, לבין הניהול השוטף שלה".

 

בין דירקטוריון הבורסה ליושב הראש קיימת מתיחות רבה, על רקע החולשה המתמשכת של הפעילות וההתנהלות של נויבך מול המנכ"ל הקודם יוסי ביינארט, שפרש מהתפקיד לאחר חודשיים של חופשת מחלה. כמה מהדירקטורים אף שקלו לפעול להדחתו של נויבך מהתפקיד.

 

בפגישה דירקטוריון שהתקיימה ביום חמישי שעבר הובעה ביקורת על כך שלמרות שהתחייב לא לשמש כיו"ר פעיל עם מינוי של איתי בן זאב כמנכ"ל הבורסה, ממשיך נויבך להיות מעורב באופן פעיל בניהול בכך שפונה לעובדי הבורסה בדרישה לדיווחים שונים.

 

בורסת ת"א סובלת בשנים האחרונות מירידה במחזורי המסחר, היעדר הנפקות הון ומחיקת חברות ותיקות. הבורסה צפויה לסיים את 2016 עם הפסד של 9.75 מיליון שקל - ההפסד הראשון לבורסה זה 30 שנה.

 

מימין: המנכ"ל הנכנס איתי בן זאב, והיו"ר אמנון נויבך, צילום: אוראל כהן, אריאל שרוסטר מימין: המנכ"ל הנכנס איתי בן זאב, והיו"ר אמנון נויבך | צילום: אוראל כהן, אריאל שרוסטר מימין: המנכ"ל הנכנס איתי בן זאב, והיו"ר אמנון נויבך, צילום: אוראל כהן, אריאל שרוסטר

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות