אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות החשד להצתות: קרן הפיצויים של מס רכוש תעניק סיוע לנפגעי השריפות צילום: אלעד גרשגורן

בעקבות החשד להצתות: קרן הפיצויים של מס רכוש תעניק סיוע לנפגעי השריפות

ברשות המסים יתנו כעת מענה ראשוני לכל מי שנפגע בשריפה, לאור ההנחה כי מרבית הנזקים הם כתוצאה מפעולות איבה. בהמשך, הפניות ינותבו להמשך טיפול בהתאם להחלטת גורמי הביטחון באשר לנסיבות השריפה

25.11.2016, 10:16 | עמרי מילמן

לאור הנתונים שהגיעו ממשטרת ישראל שלפיהם חלק ניכר מרכזי מהשריפות מקורן בהצתות על רקע לאומני, החליטו משרד האוצר ורשות המסים להפעיל את קרן הפיצויים של מס רכוש שתפצה את אלו שרכושם נפגע כתוצאה מהשריפות.

החל מיום ראשון יחלו שמאי מס רכוש להעריך את הנזקים בכל האירועים וברשות המסים מציינים כי יעמדו לטובת האזרחים בכלל מוקדי השריפות במטרה לתת סיוע מיידי.

ברשות המסים יתנו כעת מענה ראשוני לכל מי שנפגע בשריפה זאת לאור ההנחה כי מרבית הנזקים הם כתוצאה מפעולות איבה. אולם בהמשך, עם התבהרות הדברים הפניות ינותבו להמשך טיפול בהתאם להחלטת גורמי הביטחון באשר לנסיבות השריפה.

השריפה בכרמל, צילום: שאול גולן השריפה בכרמל | צילום: שאול גולן השריפה בכרמל, צילום: שאול גולן

במקביל מציינות הרשויות כי המדינה נערכת לתת מענה באמצעות הרשויות המקומיות גם למי שהנזק שלו לא נובע מפעולות איבה.

עוד צוין כי ייפתחו כמה מוקדים של מס רכוש באזורים שנפגעו יחד עם מרכז מידע טלפוני שיקלוט את הפניות ויספק מענה לשאלות. רשות המסים תודיע בהמשך על דרכי ההתקשרות עם המוקדים ועם מרכז השירות הטלפוני.

קרן מס רכוש הוקמה בשנת 1961 במטרה לפצות מי שלא שרכושו נפגע באופן ישיר במהלך מלחמה או פעולת איבה זאת מאחר וחברות הביטוח אינן מבטחות ממקרים אלו. הקרן, שמכילה היום 8.3 מיליארד שקל מתמלאת מידי שנה על ידי הפרשת 25% מההכנסות ממס רכישה- שצמחו בשנים האחרונות לאור העלייה במחירי הדיור. מעבר לפיצויים ישירים על הנזקים הקרן מעניקה אחרי אירועים צבאיים גם פיצוי עקיף - על הנזק הכלכלי שנוצר בעקבות המלחמה או האירוע.

במקביל הנחה הבוקר שר הפנים אריה דרעי, את הרשויות המקומיות לפעול לצמצום בירוקרטיה ולקצר הליכים במתן פטור מלא מארנונה לתושבים שבתיהם נפגעו לחלוטין בשריפות ברחבי הארץ. הנחיית השר דרעי ניתנה בכפוף לסעיף 330 לפקודת העיריות המתייחס לבתים שנהרסו כליל ולא ניתן עוד להתגורר בהם. דרעי גם הנחה את מנכ"ל המשרד מרדכי כהן להמשיך ולסייע לרשויות המקומיות בפינוי תושבים, הפעלת מרכזי קליטה ותגבור מערך החרום ברשויות המקומיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות