אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארדואן מאיים: נפתח את הגבולות ונאפשר לפליטים להציף את אירופה צילום: אם סי טי

ארדואן מאיים: נפתח את הגבולות ונאפשר לפליטים להציף את אירופה

לאחר החלטת הפרלמנט האירופי להשעות באופן זמני את השיחות עם המדינה על הצטרפותה לאיחוד אמר נשיא טורקיה: "אם תמשיכו, הגבולות האלה ייפתחו - לא אני ולא העם שלי נושפע מאיומים ריקים"

25.11.2016, 18:37 | שירות כלכליסט

נשיא טורקיה טאיפ ארדואן הזהיר היום (ו') שטורקיה תפתח את שעריה ותאפשר לפליטים בשטחה לעבור למדינות אחרות באירופה, זאת אם היא תדחק לפינה על ידי האיחוד האירופי. האזהרה התקבלה יום לאחר שהפרלמנט האירופי הצביע בעד השעייה זמנית בשיחות עם טורקיה על הצטרפותה לאיחוד.

קראו עוד בכלכליסט

בבריסל מנהלים את המגעים על הצטרפותה של טורקיה, על אף הביקורת על הפרת זכויות אדם והגבלת חופש העיתונות במדינה. הסיבה העיקרית לכך היא שבאיחוד זקוקים לשיתוף הפעולה עם טורקיה כדי להגביל את מספר הפליטים הנכנסים ליבשת. "אם תמשיכו הגבולות האלה ייפתחו. לא אני ולא העם שלי נושפע מהאיומים הריקים הללו", אמר בכנס על צדק נשי באיסטנבול בתגובה להחלטה האירופית מיום חמישי. "זה לא ישנה אם כולכם תאשרו את ההצבעה של הפרלמנט האירופי", הוסיף.  

נשיא טורקיה ארדואן, צילום: בלומברג נשיא טורקיה ארדואן | צילום: בלומברג נשיא טורקיה ארדואן, צילום: בלומברג

מעל 1.3 מיליון פליטים נכנסו לאירופה בשנה שעברה, ויצרו מחלוקת בין חברות האיחוד האירופי בנוגע לאופן ההתמודדות איתם. הסכם הפליטים שהושג עם טורקיה עזר לצמצם משמעותית את זרם הפליטים המגיעים דרך טורקיה. כעת חיים בשטח המדינה קרוב ל-2.7 מיליון פליטים מסוריה ועוד 300 אלף פליטים עיראקיים.

בכל מקרה, מדינות האיחוד קרוב לוודאי שלא ילכו בעקבות הפרלמנט. מרבית המדינות באיחוד, ביניהן גרמניה וצרפת, תומכות בהמשך הדיונים עם טורקיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות