אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל מיישרת קו עם חוק שכר הבכירים

מגדל מיישרת קו עם חוק שכר הבכירים

היו"ר יוחנן דנינו יזכה לשכר בעלות של 2.6 מיליון שקל, שכר המנכ"ל עופר אליהו יעמוד על 2.8 מיליון שקל - שניהם ללא רכיב בונוס. ויתור על רכב החברה מגדיל את תגמול המנהלים

27.11.2016, 08:32 | רחלי בינדמן

חברת הביטוח מגדלמצטרפת לחברות הביטוח המעדכנות את שכר הבכירים שלהן בהתאם לחוק התגמול החדש. מזימון לאסיפה שפרסמה מגדל בביום שישי עולה כי עופר אליהו, מנכ"ל מגדל ביטוח ובנו של בעל השליטה שלמה אליהו, יסתפק בשכר בעלות שנתית של 2.8 מיליון שקל שלא יכלול רכיב בונוס אלא שכר שוטף בלבד. מדובר בעלות קרובה מאד לעלות העסקתו על פי מדיניות התגמול הקודמת שאושרה בחברה.  

קראו עוד בכלכליסט

היו"ר יוחנן דנינו יזכה לשכר שוטף בעלות שנתית של 2.6 מיליון שקל גם כן ללא רכיב בונוס, זאת לאחר שהגדיל בעקבות החוק את היקף המשרה שלו שעמד על 90% למשרה מלאה. במסגרת הסכם העסקתו המקורי זכאי דנינו למענק התמדה לאחר שנתיים עבודה בעלות של כמיליון שקל, שעורר את התנגדותה של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר. בונוס זה טרם הוענק לו, כשהחברה מציינת כי אם סלינגר תסכים לבסוף להענקת הבונוס, הרי שההפרשה בגין המענק כבר בוצעה בדו"חות.

מנכ"ל חברת האחזקות ערן צ'רננסקי גם הוא יזכה לעדכון בעלות שכרו השנתית שתעלה מ־1.2 מיליון שקל ל־1.5 מיליון שקל, ובנוסף הוא יהנה מבונוס מבוסס יעדים. אלי אליהו, אחיו של בעל השליטה ומנהל מחוז מרכז בחברה ימשיך לקבל שכר שוטף בעלות שנתית של 600 אלף שקל, ומגדל מבקשת לאשר לו בונוס מותנה יעדים של עד 280 אלף שקל בשנה, בדומה לבונוס שלו היה זכאי בשנים קודמות.

החוק החדש גורם למנהלים להעדיף כמה שיותר שכר במזומן על פני הטבות שהוענקו להם בעבר כמעט ללא הגבלה. כך לדוגמה, במגדל מציעים כעת למנהלים להמיר את השימוש ברכב החברה היקר שניתן להם בשימוש ברכבם האישי בתמורה להחזר הוצאות כדי לחסוך בעלויות שנכללות כעת תחת תקרה קשיחה. החוק קובע כי עלות השכר השנתית של מנהלים בגופים הפיננסים לא תעלה על פי 35 מעלות שכרו של העובד בעל השכר הנמוך וכי עלות שכר שמעל ל־2.5 מיליון שקל בשנה לא תוכר לצרכי מס. עלות השכר המקסימלית שנקבעה לפי פרשנות החוק לא כוללת הפרשות סוציאליות.

יו"ר מגדל יוחנן דנינו, צילום: אוהד צויגנברג   יו"ר מגדל יוחנן דנינו | צילום: אוהד צויגנברג יו"ר מגדל יוחנן דנינו, צילום: אוהד צויגנברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות