אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקבוצות הגדולות בספרד חייבות 52 מיליון יורו לרשויות המס צילום: גטי אימג'ס

הקבוצות הגדולות בספרד חייבות 52 מיליון יורו לרשויות המס

בנוסף לשלוש המובילות, ריאל מדריד, ברצלונה ואתלטיקו מדריד, גם ולנסיה וסביליה הן בין היעדים של רשות המסים הספרדית. הדרישה לתשלום קשורה לאופן בו הועברו תשלומים ישירות לסוכנים

27.11.2016, 15:24 | מערכת כלכליסט

העיתון הספרדי המקוון אל קונפידנשיאל (El Confidential) טוען כי רשויות המס במדינה פצחו במלחמה במטרה להשיב 52 מיליון יורו מחמש מבין הקבוצות הגדולות בלה ליגה. בנוסף לשלוש המובילות, ריאל מדריד, ברצלונה ואתלטיקו מדריד, גם ולנסיה וסביליה הן בין היעדים של רשות המסים. הדרישה לתשלום קשורה לאופן בו הועברו תשלומים ישירות לסוכנים.

קראו עוד בכלכליסט

ואסקז נגד מסי. על פי הדיווח, ריאל חייבת 11 מיליון יורו (11.7 מיליון דולר), בעוד שהחוב של ברצלונה עומד על 12 מיליון יורו, בשל הקלות מס שלא היו צריכות להיות מיושמות. על הקבוצות הוטלו קנסות של 5 ו-7 מיליו יורו, בהתאמה. , צילום: גטי אימג ואסקז נגד מסי. על פי הדיווח, ריאל חייבת 11 מיליון יורו (11.7 מיליון דולר), בעוד שהחוב של ברצלונה עומד על 12 מיליון יורו, בשל הקלות מס שלא היו צריכות להיות מיושמות. על הקבוצות הוטלו קנסות של 5 ו-7 מיליו יורו, בהתאמה. | צילום: גטי אימג'ס ואסקז נגד מסי. על פי הדיווח, ריאל חייבת 11 מיליון יורו (11.7 מיליון דולר), בעוד שהחוב של ברצלונה עומד על 12 מיליון יורו, בשל הקלות מס שלא היו צריכות להיות מיושמות. על הקבוצות הוטלו קנסות של 5 ו-7 מיליו יורו, בהתאמה. , צילום: גטי אימג

התנהלות זו של העברת תשלום ישירות לסוכנים, מאפשרת לקבוצות להפחית את נטל המע"מ של עצמן, ובמקביל להוריד את ההכנסה של השחקנים, וכך את מס ההכנסה. פירוש הדבר הוא שרשות המסים מפסידה בשתי החזיתות.

על פי הדיווח, ריאל חייבת 11 מיליון יורו (11.7 מיליון דולר), בעוד שהחוב של ברצלונה עומד על 12 מיליון יורו, בשל הקלות מס שלא היו צריכות להיות מיושמות. על הקבוצות הוטלו קנסות של 5 ו-7 מיליו יורו, בהתאמה.

אתלטיקו צריכה לשלם 4 מיליון יורו ועוד קנס של 2 מיליון יורו. לפי הדיווח, את הקנס אמורים לשלם הקבוצות או השחקנים.

הליגה הספרדית לא הסכימה לאשר או להכחיש את הדיווח, אך ציינה כי נעשו מאמצים מצד הקבוצות בשתי הליגות הבכירות להפחית את חוב המסים שלהן. הקבוצות בליגות חייבות בשלב זה 230 מיליון יורו, זאת לעומת חוב של 650 מיליון יורו לפני שלוש שנים.

בחודש שעבר נמסר מהליגה כי ריאל וברצלונה לא חייבות מסים, ואילו אתלטיקו – הקבוצה השלישית הגדולה ביותר בספרד – היא בין שש הקבוצות שחייבות ביחד מעל 70% מהמסים. הרשויות בספרד נלחמות בשנים האחרונות בהעלמות מס מצד קבוצות כדורגל.

לפי דלויט, המעניקה שירותים פיננסיים, ריאל וברצלונה היו שני המועדונים המרוויחים ביותר בעולם ב-2015, לאחר שהכניסו 577 ו-560 מיליון יורו, בהתאמה.

בתוך כך, ביום חמישי דרשו התובעים עונש מאסר של 10 שנים לשחקן הכדורגל הקמרוני סמואל אטו, זאת בנוסף להטלת קנס של 14.3 מיליון יורו, על הונאת מסים שביצע כששיחק במדי ברצלונה. לפי התובעים, החלוץ, שמשחק כיום בקבוצת אנטליהספור הטורקית, לא התחמק מתשלום מסים בגובה 3.9 מיליון יורו בין השנים 2006-2009 על ידי הקמת חברות קש בהונגריה ובספרד.

שחקנים נוספים בברצלונה נקלעו לצרות מול רשויות המס. קפטן נבחרת ברזיל ניימאר מואשם בהונאה ושחיתות בהעברה שלו מסנטוס ב-2013, ועלול לרצות שנתיים מאסר ולשלם קנס של 10 מיליון יורו. מוקדם יותר השנה, ליונל מסי נידון ל-21 חודשי מאסר, וחברו לנבחרת ארגנטינה חוויאר מסצ'ראנו קיבל שנה מאסר על תנאי, גם כן בשל הונאת מס. עם זאת, מסי לא צפוי להיכנס לכלא, שכן בספרד נהוג להמיר עונשי מאסר של פחות משנתיים למאסר על תנאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות