אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושגו הבנות לסיום הסכסוך באל על: יופסק השימוש במטוסים חכורים, הטייסים יקבלו תוספת שכר צילום: אל על

הושגו הבנות לסיום הסכסוך באל על: יופסק השימוש במטוסים חכורים, הטייסים יקבלו תוספת שכר

לאחר שלושה שבועות של עיצומים ובתום מרתון שיחות שהחל בבוקר בתיווך יו"ר ההסתדרות ויו"ר ועדת הכלכלה, הגיע לסיומו הסכסוך בחברת התעופה. בבוקר צפויים הצדדים לחתום על ההסכם

27.11.2016, 23:13 | תומר הדר

אחרי שלושה שבועות, 17 טיסות שלא המריאו ליעדן ומעל ל-100 מטוסים חכורים - אחד הסכסוכים המתוקשרים בתולדות חברת אל על הגיע לפני שעה קלה לסיומו, לאחר סבב שיחות שהתקיים משעות הבוקר בתיווך יו"ר ההסתדרות ויו"ר ועדת הכלכלה.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, לפני כשלושה שבועות החלו שיבושים קשים בטיסות אל על, שבמסגרתם השביתו טייסי החברה טיסות במחאה על שימוש החברה במטוסים חכורים. בין היתר מחו הטייסים על סירוב החברה לאפשר לטייסים לפצל טיסות, כלומר להטיס את המטוס בטיסה הלוך, אך לטוס בחזרה במחלקת עסקים - ולקבל על כך תשלום.

כעת הוסכם בין הטייסים ובין ההנהלה כי הטייסים לא יסרבו עוד לפצל את הטיסות ואילו ההנהלה לא תעשה עוד שימוש במטוסים חכורים. כמו כן הוסכם, כי הטייסים יקבלו תוספת שכר בגובה 7.3% מרווחי החברה, שתחולק ביניהם. בנוסף יזכו הטייסים גם לתוספות שכר אישיות. בנוסף, ייקבעו זמני הטיסות מראש, מה שימנע איחורים והגדלה מלאכותית של זמני טיסות. יש לציין כי אגפים אחרים בחברה זכו אף הם להסכמות משלהם, לדוגמה - צמצום במספר העובדים הזמניים בחברה והפיכתם לעובדים מן המניין. הצדדים צפויים להיפגש מחר (ב') בבוקר ולחתום על ההסכם.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, צילום: אוהד צויגנברג יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן | צילום: אוהד צויגנברג יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, צילום: אוהד צויגנברג

לדברי יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "אני שמח שהצלחתי לגשר על הפערים בין הצדדים וזאת מתוך הבנה משותפת כי הצלחתה של אל על תמשיך להתבסס על ההון האנושי בחברה, מעובדי הקרקע, דרך צוותי האוויר ועד קברניטי הטיסות. כולי תקווה שהדרך המורכבת שעברנו תביא לחיזוק האמון בין העובדים להנהלה ותסייע בבניית מערכת יחסי עבודה תקינה בחברה".

לדברי ח"כ איתן כבל: "אני מברך את הצדדים על כך שעשו מאמצים על מנת להגיע להבנות. חברת אל על היא עדיין החברה הלאומית של ישראל ועל ההנהלה כמו גם על העובדים, מוטלת החובה להמשיך ולשמור על החברה ככזו. אמשיך ללוות את הנושא גם בעתיד ואדאג שהאירועים האחרונים לא יחזרו על עצמם".

דוד מימון, מנכ"ל חברת אל על אמר: "ברצוני להודות ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על הירתמותו שהביאה לסיום המשבר. כמו כן אני מודה ליו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל על מעורבותו. כולנו ביחד, ההנהלה ועובדי חברת אל על נשנס מותניים למען הצלחת המוביל הלאומי והשירות לציבור הנוסעים הנאמן".

 

מנכ"ל אל על דוד מימון, צילום: יאיר שגיא מנכ"ל אל על דוד מימון | צילום: יאיר שגיא מנכ"ל אל על דוד מימון, צילום: יאיר שגיא

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, עו"ד אבי אדרי, ציין: "אני גאה בכל הצדדים שהשכילו להחזיר את אל על למקומה הראוי כמוביל הלאומי והאמין במדינת ישראל. אני תקווה שהצדדים ימשיכו לנהל מערכת יחסי עבודה תקינה לטובת הציבור, לטובת העובדים ולחוסנה של החברה".

מוועד טייסי אל על נמסר: "אנחנו מברכים על ההחלטה להפסיק להפעיל את המטוסים החכורים הזרים. זה המקום להדגיש: טייסי אל על ממשיכים להתייצב כתמיד לכל טיסה. טייסי אל על יעשו כל מאמץ לפעול בשיתוף פעולה לטובת החברה והנוסעים, למען החזרת אמון הנוסעים בטיסות כחול-לבן המופעלות על-ידי טייסים, דיילים, אנשי ביטחון, טכנאים ועובדי חברה ישראלים".

אבי אייזנר, יו"ר נציגות עובדי אל על בירך על ההישגים החשובים שעליהם סוכם למען כלל העובדים באל על. לדבריו, ההסכם החדש יגביר את הביטחון התעסוקתי של העובדים, יגדיל את מספר העובדים הקבועים ויבטיח את תנאי העסקתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות