אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינוק של 90% ברווח הנקי של המלט ברבעון השלישי

זינוק של 90% ברווח הנקי של המלט ברבעון השלישי

החברה, שבשליטת קרן פימי, דיווחה על רווח של 2.7 מיליון דולר, זאת לעומת 1.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד; היקף ההכנסות של המלט הסתכם בכ-33 מיליון דולר, גידול של 38% בהכנסות בהשוואה לאותה תקופה בשנה שעברה

28.11.2016, 12:23 | ניר טל

חברת המ-לט, שבשליטת קרן פימי מאז 2012, מפרסמת היום (ב') את הדו"ח שלה לרבעון השלישי כשבשורה התחתונה היא רושמת רווח נקי של 2.7 מיליון דולר, צמיחה של 90% בהשוואה לרבעון המקביל אז הסתכם הרווח של החברה בכ-1.4 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

בהמשך למגמת הצמיחה בשני הרבעונים האחרונים, היקף ההכנסות של החברה הסתכם ברבעון בכ-33 מיליון דולר, גידול של 38% בהכנסות בהשוואה לרבעון המקביל אז הסתכמו ב-24 מיליון דולר. עיקר הגידול בהכנסות מיוחס לצמיחה במכירות של החברה בחו"ל, לרבות במזרח הרחוק ובאירופה (שנכון לסיכום 2015 היה השוק המרכזי של החברה).

בהתייחס לזה, החברה הסינית "jiangsu xinghe valve" שנרכשה בחודש אפריל האחרון תמורת 15 מיליון דולר תרמה למחזור המכירות שלה 3.5 מיליון דולר במהלך הרבעון. הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב 3.3 מיליון דולר בהשוואה ל-2.7 מיליון דולר, גידול של 25% בהשוואה לרבעון המקביל המשקף בו זמנית גם ירידה של 1% בשיעור הרווחיות התפעולית. אלא שבנטרול תוצאות החברה בסין, שהובילו, בין היתר, לגידול של 38% בהוצאות המכירות והכפלה של הוצאות ההנהלה לרבעון כתוצאה ממיזוג הפעילות והליך האינטגרציה, הסתכם הרווח התפעולי בכ-4.4 מיליון דולר - נתון המשקף צמיחה משמעותית יותר ברווחיות התפעולית בשיעור של 63%.

אמיר וידמן מנכ"ל המלט אמיר וידמן מנכ"ל המלט אמיר וידמן מנכ"ל המלט

ה-EBITDA הסתכם ב-4.9 מיליון דולר ברבעון וזאת בהשוואה ל-3.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. אמיר וידמן, מנכ"ל המלט, מסר "האסטרטגיה של המלט, שבמסגרתה החברה מתמקדת בלקוחות הגדולים ומהדקת עימם את תהליכי העבודה, משתקפת גם בתוצאות הרבעון השלישי של שנת 2016 המעידות על המשך הצמיחה והשיפור בכל מדדי הרווח."

החברה, שמייצאת כ-96% מהייצור שלה לחו"ל (ובין היתר ללקוחות כמו אינטל ו-GE), פעילה בשני תחומים. הראשון הוא פיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים כמו מחברים וברזים לתעשייה התהליכית (תחום שאחראי ל65% מהכנסות החברה). התחום השני שבו היא פעילה הוא מחברים, שסתומים וברזים למערכות הובלת גזים אולטרה־טהורים בתעשיות המיקרו־אלקטרוניקה ובתעשיות נוספות המחייבות תהליכים מדויקים ונקיים (תחום שאחראי ל35% מהכנסות החברה).

בנוסף, בחודש אוקטובר הודיעה המלט על רכישה של החברה הנורווגית "Norvalves AS" בסכום של 1.2 מיליון דולר. חברה הפועלת לייצור של מחברים בתחום קידוחי נפט וגז וצפויה להרחיב את פעילות החברה. מתחילת השנה רשמה מניית החברה בניהולו של אמיר וידמן (שכיהן לפני כן כסמנכ"ל השיווק של החברה) זינוק של 63%. בתוך כך, הודיעה החברה במהלך החודש על חלוקת דיבידנד בהיקף של 19.3 מיליון שקלים שישולמו במהלך חודש דצמבר.

ישי דוידי מייסד ומנכ"ל קרן פימי, צילום: עמית שעל ישי דוידי מייסד ומנכ"ל קרן פימי | צילום: עמית שעל ישי דוידי מייסד ומנכ"ל קרן פימי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות