אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ונחיה בעושר ובגובה: טירות מרהיבות על קצה צוק צילום: wikimedia

ונחיה בעושר ובגובה: טירות מרהיבות על קצה צוק

טירות רבות יש באירופה, זכר לימים עברו. כולן מרהיבות , אבל יש יפות במיוחד כאשר הן ניצבות על גבי צוק

01.12.2016, 11:18 | מערכת כלכליסט
צילום: wikimedia
1.קן הסנונית (Swallow's Nest), ילטה, חצי האי קרים: הטירה הניאו גותית הזו שוכנת על פסגת צוק אורורה, בגובה של 39.5 מטרים מעל הים השחור. היא אחת מאטרקציות התיירות הפופולאריות בקרים. כיום פועלת בתוכה מסעדה איטלקית.
צילום: wikimedia
2.טירת ארגונסה (Aragonese Castle), איטליה: הטירה שוכנת באי איסקיה הידוע בהרי הגעש בו במפרץ נאפולי. היא מחוברת ליבשה הודות לגשר באורך 213 מטרים. הטירה נבנתה בין המאה ה-14 והמאה ה-17.
צילום: wikimedia
3.האלקסר של סגוביה (Alcazar of Segovia), ספרד: לפי הסיפורים, הטירה היוותה אחד ממקורות ההשראה לטירה של סינדרלה בדיסניוורלד. היא שימשה במקור כמבצר צבאי להגן על העיר סגוביה מהתקפות.
צילום: wikimedia
4.טירת הוהנוורפן (Hohenwerfen Castle), אוסטריה: נמצאת גבוה מעל לעיר האוסטרית וורפן בעמק זאלצך, הטירה מוקפת בפארק ברכטסגאדן ורכס ההרים Tennengebirge. כיום הטירה מוכרת כביתו של המוזיאון ההיסטורי של זלצבורג לצייד בעזרת בזים.
צילום: wikimedia
5.טירת נוישוונשטיין (Neuschwanstein Castle), גרמניה: שוכנת בעיירה ציורית בבוואריה, הטירה הזו היוותה את ההשראה לטירה של היפיפייה הנרדמת בדיסניוורלד. היא נחשבת לאחת הטירות הפופולאריות ביותר באירופה, ומבקרים בה בכל שנה 1.4 מיליון תיירים.
צילום: wikimedia
6.טירת פנפייל (Penafiel Castle), ספרד: הטירה הזו בעיר ואיאדוליד בספרד היא דוגמה לסגנון הגותי הגרמני. היא נבנתה במאה ה-15, ונחשבת לאחד המבצרים החשובים ביותר של ימי הביניים, בעיקר הודות למיקום שלה המשקיף על עמקים באזור.
צילום: wikimedia
7.טירת ליכטנשטיין, גרמניה: שוכנת על צוק ברכס ההרים סוואביאן במדינת באדן-וירטמברג. הטירה הניאו גותית מכילה אוסף של נשקים היסטוריים. היא נותרה עד היום בבעלות הדוכסים מאוראך, אך פתוחה למבקרים.
צילום: wikimedia
8.טירת צ'פסטאו (Chepstow Castle), ויילס: הטירה השוכנת בצ'פסטאו במומומאות'שייר בווילס נמצאת על קצה צוק המשקיף על נהר ווי. זהו מבצר האבן הוותיק ביותר השוכן בבריטניה.
צילום: wikimedia
9.טירת ונוס, איטליה: הטירה הזו נבנתה על חורבות מקדש עתיק לוונוס בסיציליה, ומקורה בתקופה הנורמנית. היא שימשה כבית כלא בתקופת מלחמת העולם השנייה.
צילום: wikimedia
10.טירת קולזין (Culzean Castle), סקוטלנד: שוכנת על קצה צוק מרהיב באיירשייר, סקוטלנד. במקור הטירה היתה שייכת למשפחת קנדי, משפחה סקוטית עתיקה הקשורה למלך רוברט הראשון. כיום היא משמשת כמלון יוקרתי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות