אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך תשפיע פרשת פדופיליה על הכדורגל האנגלי? צילום: איי פי

איך תשפיע פרשת פדופיליה על הכדורגל האנגלי?

גילויים על תקיפות מיניות בשחקני כדורגל בצעירותם מטלטלים את הכדורגל האנגלי. שורה של שחקנים לשעבר הודו כי הותקפו מינית בילדותם על ידי מאמני נוער

28.11.2016, 17:48 | שירות כלכליסט
גילויים על תקיפות מיניות בשחקני כדורגל בצעירותם מטלטלים את הכדורגל האנגלי. שורה של שחקנים לשעבר הודו כי הותקפו מינית בילדותם על ידי מאמני נוער.

קראו עוד בכלכליסט

קרו מצפון מערב אנגליה משחקת כיום בליגה המקצועית הנמוכה ביותר באנגליה, אך יש לה מוניטין כקבוצה המפתחת שחקנים צעירים שנמכרים לאחר מכן בסכומים גבוהים לקבוצות אחרות., צילום: איי פי קרו מצפון מערב אנגליה משחקת כיום בליגה המקצועית הנמוכה ביותר באנגליה, אך יש לה מוניטין כקבוצה המפתחת שחקנים צעירים שנמכרים לאחר מכן בסכומים גבוהים לקבוצות אחרות. | צילום: איי פי קרו מצפון מערב אנגליה משחקת כיום בליגה המקצועית הנמוכה ביותר באנגליה, אך יש לה מוניטין כקבוצה המפתחת שחקנים צעירים שנמכרים לאחר מכן בסכומים גבוהים לקבוצות אחרות., צילום: איי פי

4 שחקנים לשעבר ויתרו על זכותם לשמור על אנונימיות ונחשפו בפני התקשורת. שני שחקני נוער לשעבר, שפרשו בשל ההתעללות, נחשפו גם כן.

הקרבן הידוע ביותר עד כה הוא פול סטיוארט, ששיחק במדי נבחרת אנגלית, וסיפר כי הותקף באופן קבוע על ידי אדם שאיים לרצוח את משפחתו אם יספר על כך. סטיוארט מאמין שהכדורגל האנגלי עומד בפני שערורייה בהיקף של ההתקפות המיניות של שדרן הטלוויזיה הבריטי המנוח ג'ימי סאבילה, הנחשב לאחד התוקפים המיניים הגדולים בממלכה. סטיוארט שיחק בטוטנהאם, ליברפול ומנצ'סטר סיטי, ומצטרף כעת לשחקני קבוצת קרו אלכסנדרה לשעבר, אנדי וודוורד וסטיב וולטרס, שחשפו את ההתעללות שעברו.

שני שחקנים נוספים, ששיחקו בקבוצת הנוער של קרו אלכסנדרה, ג'ייסון דנפורד וכריס אנסוורת', ששיחק לאחר מכן במנצ'סטר סיטי, נחשפו גם כן. בראיון שהעניק אנסוורת' ל-BBC, אמר כי נאנס מעל מאה פעמים.

אנדי וודוורד. צלקות נפשיות, צילום: איי פי אנדי וודוורד. צלקות נפשיות | צילום: איי פי אנדי וודוורד. צלקות נפשיות, צילום: איי פי

"הצלקות הנפשיות גרמו לי לבעיות נוספות, שכללו שימוש באלכוהול וסמים", אמר סטיוארט לעיתון דיילי מירור. "אני מבין כעת שזה היה תהליך של התנקות. רמת ההתעללות הלכה והחמירה. אני רוצה שאנשים ידעו כמה קשה להיחשף, זה עורר מחדש חלק מהעבר שלי שחשבתי שקברתי".

סטיוארט, שהוא נשוי כיום ואב לשלושה ילדים, החליט להיחשף לאחר שוודוורד סיפר כי סבל משנים של התעללות מינית מידיו של הפדופיל המורשע בארי בנל, מאמן נוער לשעבר בקרו, שהורשע כבר שלוש פעמים בהתעללות מינית בילדים, כולל מאסר אחד בארה"ב. הוא מושעה לכל החיים מכדורגל.

קרו מצפון מערב אנגליה משחקת כיום בליגה המקצועית הנמוכה ביותר באנגליה, אך יש לה מוניטין כקבוצה המפתחת שחקנים צעירים שנמכרים לאחר מכן בסכומים גבוהים לקבוצות אחרות.

התאחדות הכדורגל של אנגליה הקימה קו סיוע לשחקנים, כדי שיוכלו לדווח על התעללות. בהצהרה משותפת מטעם ההתאחדות, הפרמיירליג והפוטבול ליג (Football League) תואר הסיפור של וודוורד כ"שובר לב" והם שיבחו אותו על "האומץ הרב" שהפגין.

גורדון טיילור, מנכ"ל איגוד שחקני הכדורגל של בריטניה אמר כי קרבנות של התעללות מינית בצעירותם גם פנו לארגון שלו. "בזכות האומץ של וודוורד, שחקנים לשעבר נוספים יוצרים איתנו קשר, מדובר כבר על מספר דו ספרתי".

טיילור אמר לסוכנות הידיעות הבריטית AP: "זה צריך לשמש כתמרור אזהרה לכל העוסקים בכדורגל, על רמת החובה שלנו כלפי הצעירים. כרגע עלינו להתמודד עם המשימה הקשה, ולוודא שנלמד מזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות