אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיפה ועד נטף: אלה היישובים שיזכו לפיצוי מהמדינה על נזקי השריפה צילום: אחמד שינאווי

מחיפה ועד נטף: אלה היישובים שיזכו לפיצוי מהמדינה על נזקי השריפה

רשות המסים פרסמה את רשימת היישובים לגביהם קבעה המשטרה כי מדובר בהצתה על רקע לאומני ועל כן קרן מס הרכוש תפצה אותם על הנזקים. תכולת הבית תזכה לפיצוי בהתאם לשווי הקנייה של התכולה, עד לגובה של 100 אלף שקל

29.11.2016, 08:17 | עמרי מילמן

בעקבות גל השריפות בשבוע שעבר: רשות המסים פרסמה הבוקר (ג') את רשימת הישובים לגביהם החליטה המשטרה כי מדובר בהצתה על רקע לאומני ועל כן קרן מס הרכוש תפצה אותם על הנזקים. השריפה הגדולה בחיפה ובזכרון יעקב הן בין השריפות שיוכרו כפעולות איבה ויזכו בפיצוי מטעם המדינה

קראו עוד בכלכליסט

שר האוצר משה כחלון אמר במסגרת ישיבת הערכת מצב שנערכה בחיפה כי "כבר בשבוע שעבר התחלנו להפעיל את אנשי מס הרכוש. עיריית חיפה ועיריות נוספות סרקו ואת הבתים שניזוקו. יש לנו אינדיקציות של מעל 500 בתים שנסרקו כבר על ידי מס רכוש. העיריות סיימו את עבודתן הראשונית לסקירת הנזקים. עד היום בערב נגיע ל-1,000 דירות שמס רכוש יגיע אליהן".

על פי החוק קרן מס הרכוש של רשות המסים תפצה את מי שנפגע ביתו בשווי של הבית ותממן את התקופה בה ישהה בשכירות מחוץ לבית, ללא הגבלת תקציב. תכולת הבית תזכה לפיצוי בהתאם לשווי הקנייה של התכולה, עד לגובה של 100 אלף שקל. זוג נשוי או הורה יחיד יקבלו 36.6 אלף שקל עבור רהיטים, 15 אלף שקל עבור בגדים, 36 אלף שקל עבור מכשירי חשמל ו-21 אלף שקל עבור "חפץ ביתי אחר". עבור כל ילד יקבלו תוספת של 7.4 אלף שקל עבור רהיטים, 2.2 אלף שקל עבור בגדים, 600 שקל עבור מכשירי חשמל וכמעט 2000 שקל עבור "חפץ ביתי אחר". אגב חפצי אומנות, תכשיטים עתיקות ומזומנים אינם מכוסים בביטוח של קרן מס הרכוש.

זו רשימת האירועים שיוגדרו בשלב זה על ידי הרשות כנזק מלחמה או פגיעת איבה:

ברשות מציינים כי "לגבי יתר אתרי השריפה הבדיקה מול גורמי הביטחון וכיבוי אש טרם הסתיימה ו/או לא ידוע לנו על נזקים, וככל שיתקבלו בהמשך ממצאים חדשים אשר מצביעים על פעולת איבה ולנזקים שנגרמו לרכוש, הרשות תעדכן רשימה זו בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות